LETA22 сентября 2020

Trešdien notiks pretkontrabandas forums

Trešdien, 23.septembrī, notiks otrais Nacionālais kontrabandas problemātikas forums "Cīņa ar kontrabandu - izaicinājumi un panākumi" informēja foruma rīkotāji.

Forumā tiks prezentēts jaunākais SKDS pētījums par Latvijas iedzīvotāju attieksmi un toleranci pret kontrabandu, kas atklāj gan sabiedrības kopējo viedokli par kontrabandas problēmu valstī, gan attieksmi pret kontrabandas preču iegādi, zināšanām par kontrabandas preču iegādes vietām, kā arī iespējamiem sodiem un rīcību kontrabandas mazināšanai.

Tā, piemēram, pētījums liecina, ka Latvijā joprojām saglabājas samērā augsta iedzīvotāju tolerance pret kontrabandas preču iegādi, jo vairāk nekā ceturtā daļa - 28% - iedzīvotāju uzskata, ka kontrabandas preču iegāde nav nekas nosodāms, kas ir nedaudz vairāk nekā 2019.gadā, kad 26% iedzīvotāju norādīja, ka kontrabandas preču iegāde nav nosodāma.

Tomēr kopumā ir samazinājies to iedzīvotāju skaits, kas zina, kur var iegādāties kontrabandas preces - šogad 62% aptaujāto nezina, kur var iegādāties kontrabandas preces, salīdzinot ar 56% aizvadītajā gadā.

Forumā tiks prezentēti arī "SSE Riga" profesora un biedrības BASE (Business Against Shadow Economy) eksperta Arņa Saukas pētījums "Akcīzes nodokļa politika Baltijas valstīs: alkoholiskie dzērieni, bezalkoholiskie dzērieni un tabakas izstrādājumi" un nodokļu eksperta Māra Juruša pētījums "Alternatīvo bezdūmu produktu nelegālā tirgus pētījums - rezultāti un secinājumi".

Savukārt Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāvji informēs par tiesībsargājošo iestāžu paveikto cīņā ar kontrabandas izcelsmes preču apriti.

Noslēgumā notiks nozares ekspertu diskusija par izaicinājumiem un nepieciešamo rīcību sekmīgai kontrabandas apkarošanai turpmāk.

Pasākums notiks 23.septembrī no plkst.10.00 līdz 12 "SSE Riga" auditorijā "Soros", Strēlnieku ielā 4a, Rīgā.

Pasākumā piedalīsies ēnu ekonomikas pētnieks, "SSE Riga" profesors, biedrības BASE valdes loceklis Arnis Sauka, asociētais profesors un nodokļu eksperts Māris Jurušs, pētījumu centra SKDS direktors Arnis Kaktiņš, VID Nodokļu pārvaldes direktora vietniece Baiba Šmite-Roķe, kā arī Finanšu ministrijas, VID, Valsts policijas, akcizēto preču nozaru asociāciju pārstāvji un citi dalībnieki.

Forumu organizē biedrība BASE ("Business Against Shadow Economy") un "SSE Riga" sadarbībā ar VID un SKDS.

Только аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите, пожалуйста.