ЛатвияLETA29 марта 2021

Svētdien no ugunsgrēkiem izglābti septiņi cilvēki

Svētdien Latvijā no dažādiem ugunsgrēkiem izglābti septiņi cilvēki informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Vakar īsi pirms pusnakts ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Rīgā, kur piecstāvu dzīvojamās mājas augšējā stāva dzīvoklī uz ieslēgtas plīts dega bez uzraudzības atstāts ēdiens 0,5 kvadrātmetru platībā. No piedūmotā dzīvokļa tika izglābts viens cilvēks. Sākoties negadījumam, mājoklī bija nostrādājis dūmu detektors.

Plkst. 20.20 tika saņemts izsaukums Bauskā, kur trīsstāvu mājas dzīvoklī arī piededzis ēdiens 0,5 kvadrātmetru platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotā dzīvokļa izveda vienu cilvēku. Arī šajā gadījumā mājoklī bija nostrādājis dūmu detektors.

VUGD atgādina, ka, gatavojot un sildot ēdienu, ir jāievēro piesardzība. Ugunsgrēki, kuros deg ēdiens, platības ziņā ir nelieli, bet rada spēcīgu sadūmojumu, kas apraud mājokļa iemītniekus. Tāpat VUGD uzsver nepieciešamību uzstādīt mājokļos dūmu detektorus, kas laikus vēstīs par sadūmojumu, dodot iespēju izglābties no piedūmotām telpām un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus, zvanot 112.

Tāpat plkst.16.35 VUGD steidzās uz izsaukumu Bauskā, kur divstāvu mājas pirmā stāva dzīvoklī dega sadzīves mantas 30 kvadrātmetru platībā un bija izveidojies spēcīgs sadūmojums, kā rezultātā augšējā stāva iemītnieki nespēja izkļūt no ēkas. No piedūmotās ēkas pa logiem, izmantojot izbīdāmās kāpnes, ugunsdzēsēji glābēji izglāba četrus cilvēkus, bet vienu cilvēku no bīstamās vides izveda ar glābšanas maskas palīdzību. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies četri cilvēki. Plkst.17.54 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst.16 tika saņemts izsaukums uz Ozolnieku novadu, kur dega divstāvu dzīvojamās mājas jumts un vienstāva saimniecības ēka kopumā 380 kvadrātmetru platībā. Ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās no liesmām nosargāt blakus esošās būves. Plkst. 23.32 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts. Mājoklī dūmu detektori nebija uzstādīti.

Написать комментарий