LETA07 сентября 2020

Šogad ļauts izmaksāt lielāku vienotā platības maksājuma un bioloģiskās lauksaimniecības maksājuma avansu

Eiropas Komisija (EK) atļāvusi Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, tostarp Latvijai, izmaksāt lielāku vienotā platības maksājuma un bioloģiskās lauksaimniecības maksājuma avansu pavēstīja Zemkopības ministrijas (ZM) pārstāve Dagnija Muceniece.

Vienotā platības maksājuma avanss būs par 20% lielāks nekā citus gadus un tiks izmaksāts 70% apmērā, bet bioloģiskās lauksaimniecības avansa maksājums būs 85%. Šāds lēmums pieņemts, lai mazinātu lauksaimnieku finansiālās grūtības un naudas plūsmas problēmas, ko izraisījusi Covid-19 pandēmija.

Lauku atbalsta dienests (LAD) pirmās avansa izmaksas veiks no 16.oktobra, norādīja Muceniece.

Vienotā platības maksājuma avansu saņems lauksaimnieki, kuru saimniecībās būs pabeigtas administratīvās pārbaudes, savukārt bioloģiskās lauksaimniecības maksājuma avansu saņems lauksaimnieki, kuru saimniecībās būs pabeigta atbilstības nosacījumu pārbaude, tādēļ Zemkopības ministrija un LAD aicina lauksaimniekus pārliecināties elektroniskajā pieteikšanās sistēmā, vai ir sniegtas visas nepieciešamās atbildes LAD.

Muceniece lēš, ka oktobrī plānots vienotā platības maksājuma avansa maksājumos izmaksāt aptuveni 102 miljonus eiro. Vienotā platības maksājuma likme šogad tiek plānota lielāka nekā iepriekšējos gados - aptuveni 90 eiro par hektāru, avansā lauksaimnieki saņems 61,6 eiro par hektāru. Bioloģiskās lauksaimniecības maksājuma likme, atkarībā no audzētajiem kultūraugiem, palikusi nemainīga - no 97 eiro līdz 485 eiro par hektāru.

Tiem lauksaimniekiem, kuri vasarā ir saņēmuši vienotā platības maksājuma avansa maksājumu kā īstermiņa aizdevumu, no aprēķinātās kopējās atbalsta summas vispirms tiks ieturēts izmaksātais aizdevums. Atlikusī summa tiks pārskaitīta uz lauksaimnieka bankas kontu.

Pārējos platību maksājumus LAD sāks izmaksāt šā gada decembrī.

Только аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите, пожалуйста.