ЛатвияLETA10 мая 2021

"Skonto būves" apgrozījums pērn samazinājies 3,4 reizes

ūvfirma SIA "Skonto būve" pagājušajā gadā strādāja ar 12,241 miljona eiro apgrozījumu, kas ir 3,4 reizes mazāk nekā 2019.gadā, savukārt uzņēmuma zaudējumi pieauga 2,5 reizes un sasniedza 3,188 miljonus eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā būtiskais apgrozījuma kritums skaidrots ar apjomīgu objektu pabeigšanu 2019.gadā, kā arī ar to, ka Covid-19 pandēmijas ietekmē mazinājās būvdarbu tempi, tādējādi samazinot apgūstamo darbu apmēru.

Lai gan 2020.gadu "Skonto būve" noslēdza ar zaudējumiem, tās likviditātes rādītājs bija 1,21, kas nozīmē, ka uzņēmumam nepastāv risks īstermiņa saistību segšanai, teikts vadības ziņojumā.

Zaudējumi izveidojušies, jo pagājušajā gadā nebija peļņu nesošu objektu, kuri spētu nosegt administrācijas izmaksas, turklāt jau noslēgtajos projektos atklājās iepriekš neparedzētas izmaksas atbilstoši noslēgtajiem mierizlīgumiem, skaidrots vadības ziņojumā.

Pagājušajā gadā "Skonto būve" ir realizējusi darbus Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas atjaunošanā un daudzstāvu darījumu iestāžu kompleksa "Origo One" būvdarbos Satekles ielā 2b, Rīgā.

Tāpat 2020.gadā turpināti darbi tādos projektos kā "Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla kompleksa izveide nekustamā īpašuma Latviešu Strēlnieku laukumā 1, Rīgā" un "Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes mācību korpusa Zunda krastmalā 10 un publiskās auditorijas Zunda krastmalā 8, Rīgā, jaunbūvju būvprojektu izstrāde, autoruzraudzība un būvdarbi RTU Inženierzinātņu un viedo tehnoloģiju centra izveides ietvaros".

Vadības ziņojumā teikts, ka 2020.gadā sākti būvdarbi Jaunā Rīgas teātra ēku kompleksa rekonstrukcijā Lāčplēša ielā 25, Rīgā, par kuriem ir noslēgts būvdarbu līgums ar pilnsabiedrību "SBSC" ar izpildes termiņu līdz 2022.gada nogalei.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka "Skonto būve" veic komercdarbību būvniecības sektorā, kuru arī ir ietekmējis Covid-19 infekcijas uzliesmojums. 2021.gadā vairākos objektos Covid-19 saslimstības dēļ ir pagarināti līgumu izpildes termiņi, kas ir veidojis sadārdzinājumu objektu izmaksās, kā arī ir vērojams apgrozījuma kritums. "Skonto būve" ir saņēmusi valsts atbalsta grantu apgrozāmo līdzekļu nodrošināšanai Covid-19 skartajiem uzņēmumiem par 2021.gada janvāra apgrozījuma kritumu.

2019.gadā "Skonto būve" strādāja ar 41,097 miljonu eiro apgrozījumu un cieta 1,255 miljonu eiro zaudējumus.

"Skonto Group" uzņēmumos - "Skonto Prefab", "Skonto Plan Ltd", "Latvijas energoceltnieks", "Skonto Cross Timber Systems", "Skonto būve" un "Skonto Concrete Cladding" - strādā vairāk nekā 2000 darbinieku. Šo uzņēmumu apgrozījums 2019.gadā sasniedza 161 miljonu eiro, tostarp 70% no kopējā apgrozījuma veidoja sniegtie pakalpojumi ārvalstu tirgos.

"Skonto būves" vienīgais īpašnieks ir SIA "Skonto Construction". "Skonto būves" patiesais labuma guvējs ir Rihards Rāvis.

Написать комментарий