ЛатвияLETA03 мая 2021

SEB grupas peļņa pirmajā ceturksnī Latvijā sasniegusi 14,8 miljonus eiro

EB grupa šogad pirmajā ceturksnī Latvijā guvusi peļņu 14,8 miljonu eiro apmērā, kas ir par 77% vairāk nekā 2020.gada attiecīgajā periodā pavēstīja bankā.

Bankā norādīja, ka grupas peļņu ietekmēja uzkrājuma apmēra samazināšana paredzamajiem kredītzaudējumiem, ko banka pirms gada izveidoja, vērtējot ar klientu biznesu saistītos riskus un saistību izpildi. Šogad pirmajā ceturksnī uzkrājumi paredzamiem kredītzaudējumiem samazināti 1,1 miljona eiro apmērā.

Tāpat bankā informēja, ka SEB grupas Latvijā ieņēmumi 2021.gada pirmajos trijos mēnešos veidoja 26,2 miljonus eiro, kas ir par 1% vairāk nekā gadu iepriekš, kamēr grupas izmaksas veidoja 11,8 miljonus eiro, kas ir par 4% mazāk nekā gadu iepriekš. Tādējādi SEB grupas peļņa pirms uzkrājumiem bija 14,4 miljoni eiro, kas ir par 6% vairāk nekā pērn pirmajā ceturksnī.

Noguldījumos "SEB banka" 2021.gada 31.martā bija piesaistījusi 3,7 miljardus eiro, kas ir par 25% vairāk nekā 2020.gada marta beigās, savukārt kopējais kredītportfelis pieaudzis par 0,5% un šogad marta beigās bija 3,1 miljards eiro.

Vienlaikus kapitāls un rezerves 2021.gada 31.martā bija 425,6 miljoni eiro.

Savukārt grupas aktīvu apmērs šogad marta beigās bija 4,307 miljardi eiro.

Tāpat bankā norādīja, ka kopējā SEB piešķirtā aizdevuma summa klientiem 2021.gada pirmajos trijos mēnešos veidoja 180 miljonus eiro, kas ir par 4% mazāk nekā pērn attiecīgajā periodā, ko ietekmēja vēl joprojām zemā aktivitāte uzņēmumu segmentā. Pieaugums biaj vērojams mājsaimniecību kreditēšanā - no jauna piešķirto aizdevumu apmērs mājokļa iegādei vai remontam sasniedza 42 miljonus eiro, kas ir par 35% vairāk nekā pirms gada.

"SEB bankas" valdes priekšsēdētāja Ieva Tetere norādīja, ka Covid-19 krīzes raksturs ir radījis ļoti atšķirīgus apstākļus dažādām nozarēm ekonomikā un iepriekšējās krīzes rūdījums un mācības ir ļāvušas ar šo situāciju pietiekami veiksmīgi tikt galā arī banku nozarei.

"Pastiprinātie ierobežojumi būtiski samazināja patēriņa iespējas un pakalpojumu izmantošanu īpaši gada pirmajos mēnešos. Tikmēr labāki nosacījumi ir izveidojušies apstrādes rūpniecībā un nozarēs, kas spēj darboties attālinātā režīmā. Daudzas nozares, veiksmīgi izmantojot atbalsta mehānismus un pieejamo finansējumu, spējušas nodrošināt izaugsmi un darba vietu saglabāšanu vai pat pieaugumu. Mazinoties ierobežojumiem, ekonomika sāks atgūties un gada otrajā pusē izaugsme varētu nostabilizēsies. Tomēr, domāju, Covid-19 ietekme saglabāsies ilgāk, nekā pašreizējie atbalsta pasākumi. Tādēļ uzņēmējiem jāturpina pielāgošanās, plašāk izmantojot e-komercijas iespējas, ieguldot jaunās tehnoloģijās un darbības efektivitātes celšanā. Būtiski, lai jaunās investīcijas virzītos ilgtspējīgas un zaļās ekonomikas virzienā," pauda Tetere.

2020.gada pirmajā ceturksnī "SEB bankas" grupas peļņa Latvijā bija 8,4 miljoni eiro, bet pašas bankas peļņa bija 7,1 miljons eiro.

Pēc aktīvu apmēra "SEB banka" ir trešā lielākā banka Latvijā.

Написать комментарий