LETA15 мая

"Cannelle Bakery" apgrozījums pērn saruka par 4,8%

Maizes un konditorejas izstrādājumu ražotājs SIA "Cannelle Bakery" pagājušajā gadā strādāja ar 3,823 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4,8% mazāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa saruka par 41,6% un bija 273 000 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā skaidrots, ka 2020.gada budžetā tika plānots apgrozījuma un peļņas pieaugums, taču šos plānus lielā mērā ietekmēja saistībā ar Covid-19 izplatību ieviestie ierobežojumi, radot pieprasījuma kritumu un izmaksu pieaugumu.

Kompānijas vadības ziņojumā arī atzīmēts, ka lielāko ietekmi "Cannelle Bakery" izjuta Latvijas tirgū, kur tika piedzīvota gan apgrozījuma, gan peļņas samazināšanās.

Vienlaikus "Canelle Bakery" produkcija tiek eksportēta uz 17 valstīm, tostarp nozīmīgākie kompānijas eksporta tirgi ir Vācija, Igaunija un Lietuva. Kompānijas vadība norāda, ka eksporta tirgos pērn turpinājās izaugsme.

Lai kompensētu Covid-19 krīzes ietekmi, uzņēmums pērn saņēma Lauku atbalsta dienesta (LAD) vienreizēju atbalstu 32 652 eiro apmērā saistībā ar apgrozījuma samazinājumu, kas daļēji kompensēja apgrozīja krituma radīto negatīvo efektu uz "Cannelle Bakery" pelnītspēju periodā no aprīļa līdz jūnijam.

Vadības ziņojumā minēts, ka 2020.gadā turpināti ražotnes modernizācijas projekti, kā arī sākts produktu derīguma termiņu pēc atsaldēšanas pagarināšanas projekts.

Kompānijas vadība norāda, ka pērn turpinājās arī darbs pie kompānijas pārvaldības modeļa pilnveidošanas un valdes sastāvs papildināts ar vienu valdes locekli. Tāpat pilnveidota operatīvās pārvaldības struktūra un veids, kā ikdienā tiek nodrošināta kompānijas pārvaldība.

Turpmāk kompānijas vadība paredz palielināt apgrozījumu un peļņu gan Latvijā, gan eksporta tirgos.

2019.gadā "Cannelle Bakery" strādāja ar 4,017 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 21,8% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga 2,1 reizi - līdz 467 763 eiro.

Kompānija reģistrēta 1993.gadā, un tās pamatkapitāls ir 72 566 eiro. "Cannelle Bakery" īpašniece ir SIA "Maiznīca Kursa", bet tās patiesie labuma guvēji ir Bruno Ansons, Ivars Skrebelis un Andris Sedmalis.