ЛатвияLETA21 апреля 2021

Sākts kriminālprocess par aplokšņu algu izmaksu uzņēmumā

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde martā sākusi kriminālprocesu par aplokšņu algu izmaksu uzņēmumā, kas nodarbojās ar pārtikas produktu, alkohola un tabakas izstrādājumu piegādi kuģiem pavēstīja VID pārstāvji.

Sāktā kriminālprocesa ietvaros VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde aprīlī Rīgā veikusi 11 kratīšanas, tostarp kriminālprocesā iesaistītā uzņēmuma telpās, automobiļos un uzņēmuma valdes locekļa dzīvesvietā.

Kratīšanu laikā atrasta un izņemta skaidra nauda 10 000 eiro apmērā, algu izmaksu saraksti, kā arī citi kriminālprocesam nozīmīgi priekšmeti, kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas laikā.

Veicot pirmstiesas izmeklēšanu kriminālprocesā, noskaidrots, ka uzņēmums no 2019.gada janvāra līdz šim brīdim grāmatvedības uzskaitē nav pilnā apmērā uzrādījis darba ņēmējiem izmaksāto darba samaksu, kā arī noskaidrots, ka grāmatvedības uzskaitē nenorādītā darba samaksa uzņēmuma darba ņēmējiem izmaksāta skaidrā naudā. Uzņēmumā kopā tika nodarbināti 15 darbinieki.

Valstij nodarītā zaudējuma apmērs nenomaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veidā tiks noskaidrots izmeklēšanas laikā.

Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 217.1 pantā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

Atbilstoši Kriminālprocesa likuma 19.pantam neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

VID aicina iedzīvotājus ziņot par gadījumiem, kad tiek izmaksātas aplokšņu algas. VID bezmaksas anonīmais uzticības tālrunis +371 80009070, e-pasts: parkapumi@vid.gov.lv.

Написать комментарий