ЛатвияLETA31 мая 2021

Saglabājušies riski čaulas veidojumu darbībai Latvijā

Joprojām ir saglabājušies riski čaulas veidojumu darbībai Latvijā un Latvijas finanšu sistēmā, ceturtdien Finanšu nozares asociācijas sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK), kā arī Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK) rīkotajā tiešsaistes seminārā par kredītiestāžu un uzņēmumu sadarbību naudas atmazgāšanas novēršanā sacīja Finanšu izlūkošanas dienesta Stratēģiskās analīzes nodaļas riska analītiķis Matīss Kļaviņš.

Viņš skaidroja, ka daļa čaulas veidojumu pārreģistrēti citās jurisdikcijās un turpina izmantot Latvijas finanšu sistēmu. Savukārt vēl daļa no čaulas veidojumiem darbību ir pārcēluši uz Latvijas juridiskajām personām, vai arī nodibinājuši juridiskās personas, kuras neatbilst čaulas veidojuma pazīmēm.

"Čaulas veidojumu skaits ir samazinājies, taču finanšu līdzekļi tiek pārvietoti caur juridisko personu kontiem dažādās finanšu iestādēs un jurisdikcijās, kas joprojām norāda uz shēmās iesaistītiem čaulas veidojumiem," stāstīja eksperts.

Kļaviņš minēja, ka nacionālā risku analīze atklāj arī citus noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas riskus, piemēram, joprojām tiek izmantoti nomināldirektori un fiktīvi īpašnieki, lai slēptu patiesos labuma guvējus. Tāpat riska faktors ir nepietiekama informācija par daudzu akciju sabiedrību akcionāriem.

Kļaviņš piebilda, ka arī mazkapitāla sabiedrība sar ierobežotu atbildību ir pievilcīgs instruments noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas darbībām.

Написать комментарий