ЛатвияLETA16 апреля 2021

Rosina sākt kriminālvajāšanu pret vīrieti par traktora piesavināšanos

Rosina sākt kriminālvajāšanu pret vīrieti par traktora piesavināšanos informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Pagājušā gada septembrī VP saņemta informācija par to, ka Pāvilostas novadā, Sakas pagastā kādā īpašumā konstatēts, ka ir pazudis traktors. VP Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas par notikušo sāka kriminālprocesu un izmeklēšanā noskaidroja iespējamo vainīgo personu.

Pēc Šeršņovas stāstītā, pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka sieviete, kurai piederēja īpašums bija sarunājusi ar sev pazīstamu vīrieti, ka viņš palīdzēs viņai dažādos darbos īpašumā, arī strādājot ar traktoru un to remontējot. Taču pēc sirmgalves nāves īpašumu mantoja bērni, līdz ar to vīrietis saprotot, ka viņam nekas no tā visa nepaliks, aizbrauca prom no īpašuma ar traktoru. Vīrietis atzīst, ka traktoru paņēmis, taču uzskatīja, ka, ņemot vērā to, ka pats ar traktoru ir braucis un to uzturējis kārtībā, tas pieder viņam.

Realitātē tā gan nav - īpašnieks ir tas, uz kā vārda traktors ir reģistrēts, uzsvēra policijas pārstāve.

VP Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par traktora piesavināšanos un nodevušas to tālāk prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai, sacīja Šeršņova.

Saskaņā ar Krimināllikumu par svešas mantas prettiesisku iegūšanu vai izšķērdēšanu, ja to izdarījusi persona, kurai šī manta uzticēta vai kuras pārziņā tā atradusies (piesavināšanās), soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Soda apmēru noteiks tiesa.

Написать комментарий