LETA13 сентября 2020

Rosina sākt kriminālvajāšanu pret vīrieti par huligāniskām darbībām veikalā

Valsts policija (VP) rosinājusi sākt kriminālvajāšanu pret vīrieti par huligāniskām darbībām veikalā informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Šā gada augustā VP saņemta informācija par to, ka kāds vīrietis, nevarot sagaidīt, kad viņu veikalā pie kases apkalpos, uzvedas huligāniski. VP Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas par notikušo sāka kriminālprocesu un izmeklēšanā noskaidroja, ka vīrietis devies uz veikalu iegādāties cigaretes. Viņš piegājis pie veikala informācijas centra, taču tur tobrīd nav bijis neviena apkalpojošā personāla darbinieka.

Kā noskaidrojusi policija, vīrietis, nevarot sagaidīt, kad tiks apkalpots, pārliecies pāri veikala letei, atvēris informācijas centra kasi un no tās izņēmis naudas banknoti, kuru nolicis uz letes malas. Ilgi negaidot, vīrietis, neviena netraucēts, vairākkārt iegājis informācijas centrā, piegājis pie kasēm, tās atvēris, izņēmis naudas banknotes, atvēris sīknaudas kases lādīti, kuru tīši nometis zemē, izberot tajā esošo naudu.

Vīrieša pretlikumīgās darbības pārtraucis veikala apsardzes darbinieks, kuram ierodoties, vīrietis devies prom. VP Talsu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonām izdevās noskaidrot minētā vīrieša personību. Vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par cita veida likumpārkāpumiem, sacīja policijas pārstāve.

Likumsargi lūdz pievērst uzmanību drošībai veikalā, lai turpmāk nepieļautu situāciju, ka pircējs var brīvi piekļūt veikala kasēm un tajās esošajai naudai.

Saskaņā ar Krimināllikumu minētās darbības ir uzskatāmas par huligāniska rakstura darbībām, par ko likumā ir paredzēts sods - brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Soda apmēru noteiks tiesa.

Только аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите, пожалуйста.