ЛатвияLETA5 дней

"Rebir" apgrozījums pērn samazinājies par 10,7%

Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas instrumentu un darbarīku ražotāja AS "Rebir" pērn strādāja ar 1,982 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,7% mazāks nekā 2019.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa bija 26 422 eiro pretstatā gadu iepriekš ciestajiem zaudējumiem, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka "Rebir" pērn turpināja ražot elektroinstrumentus, 76% no tiem realizējot Krievijas tirgū. Pērn uzņēmuma galvenais dīleris Krievijas tirgū turpināja sadarbību ar trim lieliem celtniecības preču tirdzniecības tīkliem, kuri realizēja produkciju internetā.

Vadības ziņojumā teikts, ka pērn Covid-19 pandēmijas dēļ uzņēmumā bijuši divi dīkstāves periodi - no marta līdz jūnijam un no 9.novembra līdz decembra beigām. Šajos periodos uzņēmums pieprasījis un saņēmis dīkstāves pabalstus, kā arī pagarinājis nodokļu nomaksas termiņus par trīs gadiem.

Pagājušā gada vidū "Rebir" bija spiests paaugstināt cenas savai produkcijai, lai vismaz daļēji kompensētu strauju Krievijas rubļa kursa kritumu attiecībā pret eiro. Tāpat pagājušajā gadā uzņēmums turpināja meklēt pircēju savam pēdējam nekustamo īpašumu objektam - viesnīcai, kā arī sāka autostāvvietas rekonstrukciju pie viesnīcas.

Tāpat pērn "Rebir" sāka pārrunas ar lielu Polijas būvniecības preču un instrumentu veikalu tīklu, taču Covid-19 dēļ pārrunas tika atliktas.

Vadības ziņojumā teikts, ka Covid-19 pandēmijas dēļ 2021.gada pirmajos divos mēnešos uzņēmuma apgrozījums krities par 20%, salīdzinot ar 2020.gada diviem mēnešiem. Vienlaikus tiek turpinātas preču piegādes visos noieta tirgos un "Rebir" vadība uzskata, ka Covid-19 krīzi izdosies pārvarēt ar kompensējošo mehānismu palīdzību.

Šogad uzņēmums plāno palielināt realizācijas apjomus Polijas un Ukrainas tirgū, kā arī saglabāt realizāciju Krievijā 2020.gada līmenī. Uzņēmums turpinās paplašināt sadarbību ar Ķīnas elektroinstrumentu ražotājiem.

2019.gadā "Rebir" strādāja ar 2,22 miljonu eiro apgrozījumu un cieta 150 545 eiro zaudējumus.

Uzņēmums reģistrēts 1991.gadā, tā pamatkapitāls ir 623 970 eiro. "Rebir" patiesais labuma guvējs ir Nikolajs Simorevs.

Написать комментарий