ЛатвияLETA28 мар.

IT uzņēmuma "Hansab" apgrozījums pērn sarucis par 31,6%

Informāciju tehnoloģiju (IT) uzņēmums SIA "Hansab" pagājušajā gadā strādāja ar 4,727 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 31,6% mazāk nekā 2019.gadā, kā arī kompānija cieta zaudējumus 93 762 eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka Covid-19 pandēmija ir galvenais iemesls apgrozījuma samazinājumam, kas noveda arī pie zaudējumiem.

Pēc vadības ziņojumā minētā, vislielākā Covid-19 pandēmijas ietekme uz uzņēmuma darbību bija no 2020.gada marta līdz jūnijam, kad lielākā daļa klientu apturēja esošos projektus un nepieņēma lēmumus par jaunām investīcijām. "Šajā laikā sabiedrībai ļoti nozīmīgi bija servisa līgumi, kas samazinājās ļoti nebūtiski, nodrošinot pastāvīgu ieņēmumu plūsmu," teikts "Hansab" gada pārskata vadības ziņojumā.

Pērn "Hansab", kā Covid-19 krīzes skartais darba devējs, pieteicās vairākām nodokļu samaksas sadalēm termiņos uz trim gadiem, kopumā par gandrīz 300 000 eiro.

Vienlaikus uzņēmuma vadība atzīmē, ka, pēc sākotnējā apgrozījuma krituma, situācija uzņēmējdarbībā pagājušā gada rudenī mainījās, tostarp īpaši aktivizējās "Hansab" klienti no transporta un mazumtirdzniecības sektoriem, aktīvi investējot dažādos automatizācijas un bezkontakta tirdzniecības risinājumos.

Vērtējot kompānijas ieņēmumus pēc klientu sektoriem, nozīmīgākie ir trīs - banku sektors, mazumtirdzniecība un transporta sektors.

2021.gada "Hansab" koncentrēsies uz apgrozījuma palielināšanu un konkurētspējas celšanu, piedāvājot automatizētus risinājumus ar augstu pievienoto vērtību, kam pamatā ir risinājumu programmnodrošinājumu izstrāde un pielāgošana. Atsevišķi sabiedrība fokusēsies uz pašu izstrādātiem risinājumiem, kas dod augstu pievienoto vērtību. Uzņēmums saredz iespējas kāpināt pārdošanas ieņēmumus transporta un mazumtirdzniecības sektoros, teikts vadības ziņojumā.

2019.gadā "Hansab" strādāja ar 6,911 miljonu eiro apgrozījumu un 383 481 eiro peļņu.

Kompānija "Hansab" reģistrēta 1993.gada septembrī, un tās pamatkapitāls ir 350 670 eiro. Uzņēmums pieder Igaunijas "Osauhing Hansab Group", bet patiesais labuma guvējs ir Igaunijas pilsonis Aigars Urva. Uzņēmuma pamatnozare ir dažādu drošības un biznesa optimizācijas iekārtu un programmatūras tirdzniecība, garantijas un pēc garantijas serviss, iekārtu remonts un apkalpošana.