ЛатвияLETA30 мая 2021

"Radisson Blu Hotel Rīdzene" apgrozījums pērn sarucis 6,9 reizes

Viesnīca SIA "Viesnīca "Rīdzene"", kas darbojas ar nosaukumu "Radisson Blu Hotel Rīdzene", pagājušajā gadā strādāja ar 325 461 eiro apgrozījumu, kas ir 6,9 reizes mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt viesnīcas zaudējumi pieauga 6,5 reizes un bija 654 300 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka 2020.gads viesnīcai pagāja Covid-19 pandēmijas zīmē, jo valstī ieviestie Covid-19 ierobežojošie pasākumi būtiski ietekmēja saimniecisko darbību visā viesmīlības nozarē.

Pērn viesnīca durvis slēdza 31.martā, jo valstī Covid-19 dēļ tika izsludināta ārkārtējā situācija un pieprasījums pēc viesnīcu pakalpojumiem būtiski samazinājās. No pagājušā gada aprīļa līdz jūnijam "Radisson Blu Hotel Rīdzene" darbinieki tika nosūtīti dīkstāvē.

Vēlāk, redzot, ka situācija attiecībā uz viesmīlības pakalpojumiem būtiski neuzlabojās, un turpinājās strikti ceļošanas ierobežojumi, tika nolemts viesnīcu slēgt uz nenoteiktu laiku. Pašreiz notiek ēkas apsaimniekošana un uzturēšana, lai tad, kad situācija uzlabosies, viesnīca varētu atsākt darbu, teikts vadības ziņojumā.

2020.gadā uzņēmums saņēma valsts atbalstu tūrisma nozares uzņēmumiem Covid-19 izraisīto krīzes seku pārvarēšanai un viesnīcu uzturēšanai 31 820 eiro apmērā.

Kompānijas vadība arī atzīst, ka, ņemot vērā pandēmijas nepārtraukto izplatību un būtiskās nenoteiktības prognozēs attiecībā uz turpmāko pasaules ekonomikas attīstību un īpaši attiecībā uz viesmīlības nozares attīstību un turpmāko vīrusa izplatību, pašreiz nav iespējams droši prognozēt krīzes finanšu ietekmi uz ekonomiku kopumā un tās ietekmi uz uzņēmumu.

2021.gada februārī viesnīcas mātesuzņēmums - Norvēģijas "Linstow" - parakstīja nodoma vēstuli, apstiprinot, ka nepieciešamības gadījumā "Linstow" turpinās finansiāli atbalstīt grupā esošās viesnīcas, tostarp  "Viesnīca "Rīdzene"", ar līdzekļiem, lai nodrošinātu uzņēmuma darbības turpināšanu un segtu īstermiņa saistības vismaz 12 mēnešus pēc 2020.gada pārskata parakstīšanas datuma.

2019.gadā "Viesnīca "Rīdzene"" strādāja ar 2,259 miljonu eiro apgrozījumu un 100 718 eiro zaudējumiem.

"Viesnīca "Rīdzene"" reģistrēta 1997.gadā, un tās pamatkapitāls ir 3,6 miljoni eiro. Viesnīcas vienīgais īpašnieks ir Norvēģijas uzņēmums "Linstow", bet patiesie labuma guvēji - četri Norvēģijas valstspiederīgie.

Написать комментарий