ЛатвияLETA22 мая 2021

"Preiļu siera" apgrozījums pērn sarucis par 7,6%

Piena pārstrādes uzņēmums AS "Preiļu siers" pagājušajā gadā strādāja ar 58,912 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,6% mazāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa pieauga par 6,9% un bija 938 615 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā minēts, ka pērn "Preiļu siers" iepirka 145 804 tonnas piena un 3298 tonnas vājpiena. Pagājušajā gadā kompānija saražoja 13 273 tonnas siera un 7677 tonnas sūkalu pulvera.

Tāpat vadības ziņojumā norādīts, ka, nododot ekspluatācijā sūkalu pulvera ražotni, kompānija ir atrisinājusi svarīgāko vides aizsardzības prasību, savukārt jaunā tvaika katla uzstādīšana ļāvusi būtiski samazināt gāzes patēriņu un par vairāk nekā 60% samazināt ogļskābās gāzes izmešu daudzumu.

Kompānijas vadība atzīmē, ka pērn atjaunotas un nodotas ekspluatācijā arī "Preiļu siera" ražošanas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, esošajā tehnoloģiskajā procesā turpmāk ietverot notekūdeņu priekšattīrīšanu.

2021.gadā "Preiļu siers" paredz uzstādīt saules paneļu elektrostaciju, lai iegūtu zināmu neatkarību no svārstīgajām elektroenerģijas cenām, kā arī, lai rūpētos par zaļāku vidi. Tāpat par vienu no būtiskākajiem uzdevumiem kompānijas vadība noteikusi iekšējo vadības un kontroles procesu uzlabošanu.

"Tomēr visa pamatā ir jākāpina izejvielas iepirkums, jāsaglabā piena pārstrādes līdera pozīcija un jāpaliek vadošajam industriālo piena produktu ražotājam Latvijā," teikts vadības ziņojumā.

Vienlaikus "Preiļu siera" vadības ziņojumā atzīts, ka pandēmija atstās būtisku ietekmi uz kompānijas turpmāko darbību un attīstību.

Jau vēstīts, ka "Preiļu siers" investēja vienu miljonu eiro ražošanas notekūdeņu attīrīšanas tehnoloģiskajā procesā. Tostarp ir uzbūvēta priekšattīrīšanas iekārtu ēka 179 kvadrātmetru platībā, notekūdeņu izlīdzināšanas bufertvertne ar 537 kubikmetru lietderīgo tilpumu, rezerves dīķis ar 3114 kubikmetru tilpumu, kā arī izbūvēti ceļi un laukumi, labiekārtota teritorija.

Turpmāko piecu gadu laikā uzņēmums plāno palielināt ražošanas apmērus, sasniedzot pārstrādes apmēru līdz 186 000 tonnu svaigpiena gadā, kas ir par 48% vairāk, salīdzinot ar spēkā esošo atļauju - 126 000 tonnu gadā.

2019.gadā "Preiļu siers" strādāja ar 63,753 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 3,9% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa saruka par 40,6% un bija 877 830 eiro.

Kompānija "Preiļu siers" reģistrēta 1991.gadā, un tās pamatkapitāls ir 5,146 miljoni eiro. Kompānijas patiesais labuma guvējs ir Jāzeps Šņepsts.

Написать комментарий