ЛатвияLETA22 апреля 2021

Pirmajās "Baltijas Mūzikas dienās" izskanēs 20 koncerti

Triju Baltijas valstu Komponistu savienību sadarbībā tapušo pirmo "Baltijas Mūzikas dienu" laikā, kas sāksies 22.aprīlī un notiks līdz 2.maijam, izskanēs 20 koncerti informēja Latvijas Komponistu savienības pārstāve Baiba Ozoliņa.

Viņa pavēstīja, ka "Baltijas Mūzikas dienas" sākotnēji tika plānotas kā klātienes norises Tallinā un Tartu, taču pašreizējā situācijā koncerti notiks tiešraižu straumējumos no visām trim Baltijas valstīm, turklāt klausītājiem tie būs bez maksas.

Festivāla komanda sagatavojusi programmu, kas izskanēs 20 koncertos, notiks arī diskusiju forumi un citi pasākumi, kuri būs skatāmi un klausāmi festivāla tīmekļvietnēs "balticmusicdays.eu".

Ozoliņa norādīja, ka festivāla oficiālie nosaukumi ir "Igaunijas Mūzikas dienas" un "Baltijas Mūzikas dienas", norādot gan uz to, ka tās ir turpinājums Igaunijas ilgi veidotajam festivālam, kā arī jaunajai iniciatīvai, kura atspoguļo trīs Baltijas valstu Komponistu savienību kopdarbu Baltijas Mūsdienu mūzikas tīklā.

Latvijas Komponistu savienības pārstāve atzīmēja, ka festivāla koncepcija ir veidota ap ģenētiskā koda ideju, tā izsaka vēlmi noskaidrot, kas mēs esam un no kurienes nākam, ne tikai ģenētiski, bet arī mūsu mūzikas un kultūras kodu. To var attiecināt arī uz kopīgo un atšķirīgo starp trim Baltijas valstīm.

Festivāla ietvaros izskanēs arī vairāki latviešu komponistu darbi. Igaunijas Nacionālā orķestra atskaņojumā izskanēs Krista Auznieka "Crossing", "Ensemble U" atskaņojumā Lindas Leimanes skaņdarbs, savukārt, "Ensemble for New Music Tallinn" izpildīs Santas Bušs darbu. Tāpat lietuviešu dueta "20 Fingers" atskaņojumā varēs dzirdēt Alvila Altmaņa skaņdarbu. "Baltijas Mūzikas dienās" varēs dzirdēt arī Evijas Skuķes, Platona Buravicka, Georga Pelēča un Eižena Birmana darbus.

No interpretiem Latviju festivālā pārstāvēs "Sinfonietta Rīga" stīgu kvartets, kuri uzstāsies 27.aprīļa vakarā, atskaņojot Annas Ķirses, Santas Ratnieces un Maijas Einfeldes darbus, bet 1.maija vakarā varēs dzirdēt Andra Dzenīša un Gundegas Šmites darbus klavieru kvarteta "Quadra" izpildījumā.

Написать комментарий