МирLETA21 мая 2021

Ņujorkas prokuratūra sākusi kriminālizmeklēšanu pret "Trump Organization"

Turpinoties izmeklēšanu par bijušā ASV prezidenta Donalda Trampa biznesa darījumiem, Ņujorkas prokuratūra sākusi kriminālizmeklēšanu pret Trampa holdingkompāniju "Trump Organization".

"Mēs esam informējuši "Trump Organization", ka mūsu izmeklēšanai par organizāciju vairs nav administratīva raksturs, " paziņoja Ņujorkas štata ģenerālprokurores Letišas Džeimsas biroja preses pārstāvis.

Viņš atklāja, ka birojs kopā ar Manhetenas apgabala prokuroru tagad veic kriminālizmeklēšanu.

"Trump Organization" ir simtiem Trampa uzņēmumu akciju kontrolpakšu īpašniece, sākot no viesnīcām un beidzot ar golfa laukumiem.

Džeimsas birojs līdz šim izmeklēja aizdomas par krāpšanos banku darījumos un apdrošināšanā civilā tiesiskā procesa ietvaros.

Tramps, kurš janvārī atstāja Balto namu, noliedz aizdomas par likumpārkāpumiem, un nodēvējis Manhetenas apgabala prokurora Sairusa Vensa paralēlo kriminālizmeklēšanu par turpinājumu ASV vēsturē lielākajām politiskajām raganu medībām.

Džeimsa un Venss abi ir demokrāti.

Vensa izmeklēšana sākotnēji koncentrējas uz klusēšanas naudas izmaksām divām sievietēm, kurām esot bijušas intīmas attiecības ar Trampu, bet vēlāk izmeklēšana paplašinājās, ietverot aizdomas par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas, krāpšanos ar apdrošināšanu un banku darījumiem.

Vensa komanda martā saņēma Trampa nodokļu deklarācijas par astoņiem gadiem, un komandu drīzumā papildinās divi Ņujorkas prokuratūras asistenti, atklāja informēts avots. Spriežot pēc visa, izmeklēšana virzās uz priekšu.

Sešus mēnešus pēc Trampa zaudējuma ASV prezidenta vēlēšanās miljoniem republikāņu joprojām raugās uz eksprezidentu kā savu līderi, neskatoties uz Trampa atkārtotajiem nepamatotajiem apgalvojumiem, ka demokrāts Džo Baidens uzvarējis vēlēšanās krāpšanās rezultātā.

Tramps ir vienīgais līderis ASV vēsturē, pret kuru divreiz sākta impīčmenta procedūra. Pēc Baltā nama pamešanas Tramps apmeties savā īpašumā Floridā.

Pēc 6.janvārī notikušajām nekārtībām Kapitolijā Trampam tika slēgti  konti sociālajos medijos "Twitter" un "Facebook", taču viņa viedoklis daudziem amerikāņiem joprojām ir svarīgs. "CBS News" pagājušajā nedēļā publiskotā aptauja liecina, ka 67% republikāņu vēlētāju tic, ka Baidens nav leģitīmi ievēlēs prezidents.

Daļa republikāņu tikmēr bažījas, ka, nenoraidot Trampa apgalvojumus par krāpšanos vēlēšanās, var tikt nopietni kaitēts partijai, lai gan vēlēšanu aktivitātē liela nozīme ir Trampa lojālo atbalstītāju motivēšanai.

Написать комментарий