LETA25 сентября 2020

Nākamnedēļ diskutēs par roņu populāciju Latvijas ūdeņos

Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” (BIOR) vadošie pētnieki aicina uz noslēdzošo diskusiju pirmdien, 28.septembrī, par izstrādāto aizsardzības plānu roņiem Latvijas ūdeņos Baltijas jūrā un Rīgas līcī informēja BIOR sabiedrisko attiecību vadītāja Ilze Dimante.

Viņa norādīja, ka, lai veicinātu turpmāku cilvēka un roņu līdzāspastāvēšanu, izstrādāts plāns, kas ir stratēģisks dokuments. Tā mērķis ir nodrošināt ilgtspējīgu pelēko un pogaino roņu populācijas aizsardzību Latvijas ūdeņos. Plānā iekļauti iespējamie risinājumi un uzlabojumi dabas aizsardzības un zivsaimniecības vadībā, sabalansējot gan zvejnieku, gan dabas aizstāvju grupu intereses.

Sabiedrisko attiecību vadītāja pauda, ka plāns tika izstrādāts pēc Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) pasūtījuma, ņemot vērā pieaugošo roņu populācijas skaitu. Pēdējos gados dramatiski ir pieaudzis roņu izdarīto bojājumu apjoms zvejas rīkiem un zvejnieku lomiem. Zaudējumus rada gan pelēkie, gan pogainie roņi, tomēr Latvijas piekrastē galvenokārt pelēkie roņi veic lielākos postījumus. Pieaugot roņu skaitam, piekrastes zvejniecība atsevišķos novados un periodos ir praktiski pārtraukta, zvejnieki roņus uzskata par kaitniekiem.

Только аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите, пожалуйста.