LETA10 сентября 2020

Minskai un Maskavai būtu jāciena baltkrievu tautas tiesības noteikt savu nākotni

Gan Minskai, gan Maskavai būtu jāciena baltkrievu tautas tiesības noteikt savu nākotni, telefonsarunās ar Baltijas valstu un Polijas ārlietu ministriem uzsvēris NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Kā norādīs NATO tīmekļvietnē, Stoltenbergs otrdien sazinājās ar Igaunijas ārlietu ministru Urmasu Reinsalu, bet pirmdien ar Latvijas ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (JV), Lietuvas ārlietu ministru Linu Linkeviču un Polijas ārlietu ministru Zbigņevu Rau.

NATO ģenerālsekretārs sarunā ar ārlietu ministriem apspriedās par vairākiem jautājumiem, ieskaitot krīzi Baltkrievijā. Stoltenbergs uzsvēra, ka NATO uzmanīgi seko notikumu attīstībai Baltkrievijā, un pieprasīja Baltkrievijas varas iestādēm cienīt pamattiesības un brīvības, ieskaitot runas brīvību un tiesības miermīlīgi protestēt.

NATO ģenerālsekretārs pauda bažas par opozīcijas pārstāvju patvaļīgu aizturēšanu un nolaupīšanu, nodēvējot šādu rīcību par nepieņemamiem starptautisko normu pārkāpumiem.

Baltkrievijā mēnesi turpinās protesti, pieprasot pašreizējā Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko atkāpšanos. Viņš tiek apsūdzēts 9.augustā notikušo prezidenta vēlēšanu rezultātu viltošanā nolūkā palikt pie varas.

Только аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите, пожалуйста.