LETA8 сент.

Politiskā nestabilitāte Baltkrievijā līdz šim nav atstājusi būtisku iespaidu uz koksnes piegādēm

Politiskā situācija Baltkrievijā pagaidām nav atstājusi būtisku iespaidu uz koksnes piegādēm pauda Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss.

Viņš norādīja, ka Latvijas kokapstrādes uzņēmumi Baltkrievijā iegādājas skuju koku dēļus un žogu mietu sagataves, ko tālāk apstrādā un realizē Rietumeiropā.

"Līdz šim politiskā nestabilitāte nav atstājusi būtisku iespaidu uz mūsu piegādātājiem, un piegādes turpinās. Viens no iespējamiem skaidrojumiem, kādēļ pilsoniskās pretošanās kustības aktivitātes, tostarp streiki būtiski neskar Baltkrievijas kokrūpniecības izlaidi, ir tas, ka protesti lielākoties notiek pilsētās, bet mūsu Baltkrievijas partneri atrodas lauku apvidos," skaidroja Klauss.

Vienlaikus federācijas izpilddirektors atzina, ka situācija strauji var mainīties, tāpēc šobrīd izteikt prognozes par nākotni nav vērts.

Latvijas Kokrūpniecības federācija ir dibināta 2000.gada augustā, apvienojot meža nozares atsevišķas asociācijas, lai kopīgiem spēkiem strādātu pie mežsaimniecības, kokrūpniecības un mēbeļrūpniecības attīstības un konkurētspējas celšanas Latvijā.