ЛатвияLETA20 марта 2021

Mežizstrādes uzņēmuma "Metsa Forest Latvia" apgrozījums pērn sarucis

Mežizstrādes kompānija SIA "Metsa Forest Latvia" pagājušajā gadā strādāja ar 42,87 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 25,4% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 65,6% un bija 1,646 miljoni eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā skaidrots, ka "Metsa Forest Latvia" apgrozījums pagājušajā gadā samazinājās saistībā gan ar pārdošanas apmēru kritumu, gan saistībā ar cenu samazinājumu. Pērn uzņēmums pārdevis par apmēram 16% kubikmetru mazāk produkcijas.

Pēc kompānijas vadības minētā, daļēji pieprasījuma kritums ir saistīts ar Covid-19 pandēmiju, jo samazinājās papīra ražošanas apmēri. Uzņēmums koksni un šķeldu galvenokārt eksportē uz Skandināvijas papīrrūpniecības uzņēmumiem.

Pēc vadības ziņojumā teiktā, pērn uzņēmums lielu uzmanību pievērsa ražotās un iepirktās koksnes kvalitātes rādītājiem, kā arī sagatavošanas, pievešanas un izvešanas darbu optimizācijai un sadarbībai ar pakalpojumu veicējiem.

2021.gadā "Metsa Forest Latvia" paredz ražošanas un realizācijas apmēru kritumu, kas saistīts ar apaļkoku un šķeldas pieprasījumu Latvijas un Skandināvijas tirgos, taču uzņēmums plāno strādāt ar peļņu.

"Metsa Forest Latvia" 2019.gadā strādāja ar 57,435 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,8% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa samazinājās 2,4 reizes un bija 994 342 eiro.

"Metsa Forest Latvia" reģistrēta 1991.gadā. Tās vienīgā īpašniece ir Somijas kompānija "Mestaliitto Cooperative". Līdz 2012.gada februārim uzņēmuma nosaukums bija "Mestaliitto Latvia".

Написать комментарий