ЛатвияLETA31 марта 2021

Mazturīgajiem rīdziniekiem būs pieejami vēl divi bezmaksas ēdināšanas punkti

No 1.aprīļa mazturīgajiem rīdziniekiem būs pieejamas vēl divas bezmaksas ēdināšanas vietas - Maskavas ielā 250A un Slokas ielā 33. Līdz ar to mazaizsargāto iedzīvotāju grupām kopā būs pieejami 13 ēdināšanas punkti informēja Rīgas domes Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas nodaļas vadītājas vietniece Linda Sausā.

Šajās vietās katru darba dienu dažādos Rīgas rajonos mazturīgie rīdzinieki var saņemt bezmaksas siltu, otro ēdienu līdzņemšanai savos traukos. Ēdināšanas pakalpojumu var saņemt, uzrādot Rīdzinieka karti, kurā elektroniski ir ievadīta Rīgas Sociālā dienesta izziņa par atbilstību trūcīgas mājsaimniecības statusam

Ēdināšanas punktu palielināšana nav tiešā veidā saistīta ar pieprasījuma būtisku pieaugumu, bet šādā veidā klientiem ir iespēja izvēlēties ēdināšanas punktu pēc pieejamības.

Šī gada trīs mēnešos mazturīgajiem rīdziniekiem ir izdalītas vidēji 1280 porcijas dienā. Palielinoties ēdināšanas punktiem līdz 13, pēc nepieciešamības var palielināties arī ēdināšanas punktu kopējā kapacitāte līdz 1735 izdalītām porcijām dienā.

2020.gada periodā kopā ir izdalītas 330 935 porcijas, kas salīdzinoši ir par 28% jeb 128 786 porcijām mazāk nekā 2019.gada periodā. Vidēji pagājušajā gadā tika izdalītas 1318 porcijas dienā.

Написать комментарий