ЛатвияLETA23 мая 2021

"Līvānu kūdras fabrikas" apgrozījums pērn pieauga par 12,4%

Kūdras ieguves un aglomerācijas kompānijas SIA "Līvānu kūdras fabrika" apgrozījums pagājušajā gadā bija 2,762 miljoni eiro, kas ir par 12,4% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānija cieta zaudējumus 35 364 eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš, liecina "Firmas.lv" informācija.

Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka, neskatoties uz to, ka 2020.gads noslēgts ar zaudējumiem, tas bijis samērā veiksmīgs. Zaudējumus galvenokārt radīja purvu nomas konstantās maksas sasaistīšana ar kūdras ieguves apmēriem.

Vienlaikus kompānijas vadības ziņojumā atzīmēts, ka zaudējumi pagājušajā gadā nebija būtiski, un tiem netiek prognozēts ilgtermiņa raksturs.

Pērn Latvijā kompānija no kūdras realizācijas guva ieņēmumus 2,756 miljonu eiro apmērā, kas ir par 14,1% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt pārējās Eiropas Savienības valstīs kompānija realizēta produkciju 6198 eiro apmērā, kas ir samazinājums vairākas reizes.

Komentējot Covid-19 ietekmi uz "Līvānu kūdras fabriku", kompānijas vadība atzīmē, ka spēs pārvarēt krīzi vismaz tādā līmenī, kas nodrošina saimnieciskās darbības turpināšanu.

Tāpat kompānijas vadība piebilst, ka pieprasījums pēc kūdras produkcijas 2021.gada pirmajos mēnešos ir ļoti būtisks, sekmējot apgrozījuma pieaugumu, kas ļaus "Līvānu kūdras fabrikai" saviem spēkiem atrisināt problēmas un veiksmīgi sākt kūdras ieguves sezonu.

2021.gadā kompānija plānot turpināt saimniecisko darbību, saglabājot vismaz tādu apgrozījumu un ražošanas apmērus, kas ļautu segt nepieciešamās izmaksas un saglabāt cilvēku resursus pērnā gada līmenī. Kompānija līdz 2023.gadam plāno iegūt kūdru Skrebeļu-Skrūzmaņu kūdras atradnē un Borovkas kūdras atradnē.

2019.gadā "Līvānu kūdras fabrika" strādāja ar 2,457 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 19,7% mazāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa saruka divas reizes un bija 312 079 eiro.

Kompānija "Līvānu kūdras fabrika" reģistrēta 1991.gadā, un tās pamatkapitāls ir 574 410 eiro. Kompānija pieder Nīderlandē reģistrētiem uzņēmumiem "Van Dongen Beheer" (92,67%), "Fred van Dongen" (5%), kā arī nīderlandietim Fredijam Gerardam Van Dongenam (2,25%), un divām Latvijas privātpersonām - Jānim Dubovskim (0,04%) un Kasparam Dubovskim (0,04%).

Kompānijas patiesā labma guvēja ir Nīderlandes pilsone Taņa van Dogena.

Написать комментарий