ЛатвияLETA14 мая

"Luminor Bank" peļņa pirmajā ceturksnī - 5,8 miljoni eiro

Igaunijas "Luminor Bank" šogad pirmajā ceturksnī strādājusi ar peļņu 5,8 miljonu eiro apmērā pretstatā zaudējumiem pērn attiecīgajā periodā, liecina bankas publiskotais pārskats.

Bankā skaidroja, ka "Luminor Bank" peļņa 2021.gada pirmajā ceturksnī sasniegusi 5,8 miljonus eiro, galvenokārt pateicoties uzkrājumu samazinājumam kredītzaudējumiem par 27,9 miljoniem eiro.

"Luminor Bank" aktīvi 2021.gada marta beigās bija 14,551 miljarda eiro apmērā, kas ir par 2,5% jeb 372,7 miljoniem eiro mazāk nekā pagājušā gada beigās, kad bankas aktīvi bija 14,924 miljardu eiro apmērā.

Tāpat bankā norādīja, ka ienākumus nenesošo kredītu īpatsvars kopējā bankas bruto kredītportfelī ir samazinājies līdz 3,1%.

2021.gada pirmajā ceturksnī banka izsniegusi aizdevumus 175 miljonu eiro apmērā, kas ir par 92 miljoniem eiro vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn. Marta beigās "Luminor Bank" hipotekārās kreditēšanas portfelis Baltijā veidoja 4,6 miljardus eiro.

Bankā atzīmēja, ka "Luminor Bank" ir sākusi nākamo stratēģijas posmu, koncentrējoties uz klientiem un turpmāku biznesa izaugsmi, tostarp "Luminor Bank" prioritātes, sākot jauno stratēģisko posmu, ir klientu apmierinātības veicināšana, kreditēšanas izaugsme, it īpaši hipotekāro aizdevumu jomā un mazo un vidējo uzņēmumu sektorā, kā arī digitalizācijas un automatizācijas palielināšana.

Pērn pirmajā ceturksnī "Luminor Bank" strādāja ar zaudējumiem 21,2 miljonu eiro apmērā.

Jau vēstīts, ka 2017.gada oktobrī Baltijas valstīs darbu sāka "Nordea Bank" un DNB apvienotā banka "Luminor Bank", savukārt 2019.gada sākumā tika pabeigta Baltijas valstīs strādājošo "Luminor Bank" pārrobežu apvienošana, bankai turpinot darbību ar centrālo biroju Igaunijā un filiālēm Latvijā un Lietuvā. Bankas stratēģiskais investors ir ASV investīciju kompānija "Blackstone".