LETA8 дней

Libāna novērš migrantu grupas mēģinājumu nelegāli šķērsot jūru

Libānas armija otrdien novērsa sīriešu migrantu grupas un libāniešu cilvēku kontrabandistu mēģinājumu doties nelegālā braucienā pāri jūrai no valsts ziemeļu pilsētas Tripoles, vēstīja oficiālā ziņu aģentūra ANI.

"Libānas armijas jūras patruļa koordinācijā ar armijas izlūkdienestu izjauca operāciju vairāku cilvēku nelegālai pārvadāšanai pa jūru pēc tam, kad [viņu] laiva tika pamanīta pie ziemeļu piekrastes," ziņoja ANI.

Libāniešu un sīriešu pasažieri tika aizvesti atpakaļ uz Tripoles ostu.

Pēdējo dienu laikā šis bija otrais neveiksmīgais mēģinājums slepeni atstāt valsti caur Tripoli.

Sestdien laiva, kas nelegāli pārvadāja libāniešus un sīriešus, tika pārtverta uz rietumiem no Kipras piekrastes un bija spiesta doties atpakaļ uz Libānu.

Kipra pirmdien paziņoja, ka tā nosūtīs komandu uz Libānu, lai apspriestu vēršanos pret aizvien biežākajiem migrantu mēģinājumiem no Libānas pa jūru ierasties Kiprā.

Kipra atrodas tikai 160 kilometru attālumā no Libānas piekrastes un var kļūt par pievilcīgu mērķi sīriešu migrantiem, kas bēg no Libānas politiskās un ekonomiskās krīzes.

Kipra ir trauksmes gatavībā pēc tam, kad varas iestādes pēdējo dienu laikā pamanīja tās piekrastes tuvumā vismaz piecas laivas ar vairāk nekā 150 migrantiem. Iekšlietu ministrija pirmdien rīkoja ārkārtas sanāksmi par šo situāciju.

Libāna, kur apmetušies apmēram miljons cilvēku no kara plosītās Sīrijas, pārcieš smagu ekonomisku krīzi, kura sākās vēl pirms Covid-19 pandēmjas. To saasināja 4.augusta eksplozija Beirūtas ostā, kas sagrāva veselus kvartālus un prasīja vairāk nekā 190 cilvēku dzīvības.

Только аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите, пожалуйста.