ЛатвияLETA02 июня 2021

Latvijas Banka pāriet uz viena līmeņa pārvaldību

Latvijas Banka no vakardienas pārigāja uz viena līmeņa pārvaldību, paredz Saeimas aprīļa sākumā pieņemtās izmaiņas likumā "Par Latvijas Banku".

Atbilstoši grozījumiem likumā "Par Latvijas Banku" turpmāk operatīvos jautājumus izlems padome, iesaistoties arī ikdienas pārvaldībā, savukārt Latvijas Bankas valde darbību izbeigs.

Latvijas Bankā norādīja, ka tādējādi turpmāk Latvijas Bankas padomes sēdes notiks daudz biežāk, proti, reizi divās nedēļās, kā arī būs papildu sēdes pēc nepieciešamības. Tāpat turpmāk padomes sēdēs tiks skatīts daudz vairāk jautājumu.

"Izmaiņām Latvijas Banka gatavojās pēdējos mēnešus un paveikti visi priekšdarbi raitai pārejai uz viena līmeņa pārvaldību," atzina Latvijas Bankā, piebilstot, ka līdzšinējie Latvijas Bankas valdes locekļi turpinās vadīt attiecīgās pārvaldes, proti, pēdējos mēnešus nebija neviena valdes locekļa, kurš ieņemtu tikai amatu valdē.

Latvijas Bankas valdes priekšsēdētāja vietniece līdz šim bija Juridiskās pārvaldes vadītāja Ilze Posuma, bet valdes locekļu amatos strādāja Finanšu pārvaldes vadītājs Jānis Caune un Tirgus operāciju pārvaldes vadītājs Raivo Vanags.

Savukārt Latvijas Bankas padomē strādā Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks, Latvijas Bankas prezidenta vietnieks Māris Kālis, kurš līdz 2020.gada marta vidum bija Latvijas Bankas valdes priekšsēdētājs, kā arī padomes locekļi Arvils Sautiņš, Aivars Skopiņš, Andris Vilks un Zita Zariņa.

Написать комментарий