LETA21 сентября 2020

Latvijai jāņem vērā izlūkošanas riski, vērtējot Baltkrievijas uzņēmumu un darbinieku pārcelšanos

Latvijai jāņem vērā izlūkošanas riski, vērtējot Baltkrievijas uzņēmumu un to darbinieku pārcelšanos atzina Valsts drošības dienestā (VDD).

Izlūkošanas riski, kas saistīti ar trešo valstu, īpaši NVS valstu, pilsoņu ieceļošanu Latvijā, nav pilnībā izslēdzami, skaidroja dienestā.

"Arī jautājumā par Baltkrievijas uzņēmumu un to darbinieku pārcelšanos šādi riski ir jāņem vērā. Vienlaikus vēršam uzmanību, ka Latvijā ir ieviesta atbilstoša izvērtēšanas sistēma, kurā kompetentajām institūcijām sadarbojoties, šādi riski tiek apzināti un mazināti," norādīja dienestā.

VDD "atbilstoši savai kompetencei" ir iesaistīts izvērtēšanas procesā. Izlūkošanas riski ir viens no kritērijiem, kam VDD pievērš pastiprinātu uzmanību. Ņemot vērā to, ka dienesta veiktās darbības nav publiski izpaužama informācija, plašākus komentārus dienests sniegt nevarot.

Latvijas Ekonomikas ministrija (EM) 15.septembrī paziņoja, ka lēmumu pārcelt darbību uz Latviju pieņēmuši 12 Baltkrievijas uzņēmumi.

Pēc ministrijas sniegtās informācijas, minētie uzņēmumi pārstāv informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) nozari un citus tehnoloģiju virzienus, piemēram, "zaļo" enerģiju.

Atsevišķi uzņēmumi kvalificējas jaunuzņēmumu statusam atbilstoši Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likuma izpratnei. Šie uzņēmumi uz Latviju plāno pārcelt apmēram 470 darbinieku, galvenokārt uzņēmumu vadības pārstāvjus un galvenos speciālistus.

Только аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите, пожалуйста.