МирLETA25 января 2021

Krievijā brīvdienās tika aizturēti Navaļnija atbalstītāji

Krievijā brīvdienās turpinoties apcietinātā opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija atbalstītāju demonstrācijām, policija Maskavas centrā aizturējusi politiķa sievu Jūliju, kas par to paziņojusi sociālajā tīklā "Instagram".

Organizācija "OVD-Info" savā interneta vietnē ziņo, ka protestos visā Krievijā līdz šim aizturēti 1090 cilvēki, visvairāk aizturēto ir Maskavā, Sanktpēterburgā, Novosibirskā un Vladivostokā.

Maskavā un Pēterburgā aizturēšanas sākušās jau pirms plkst.14 (plkst.13 pēc Latvijas laika), kad bija paredzēts protesta akciju sākums.

Maskavas Puškina laukumā aizturēto skaitā ir arī Navaļnija dibinātā Korupcijas apkarošanas fonda (FBK) juriste Ļubova Soboļa, kas pirms divām dienām uz neilgu laiku jau bija aizturēta un sodīta ar naudassodu. Policisti Soboļu aizveduši līdzi brīdī, kad viņa sarunājusies ar žurnālistiem.

Protestētāji pa Tveras bulvāri devušies Manēžas laukuma virzienā, bet laukumu jau bloķējuši drošības spēki.

Sanktpēterburgā lieli omoniešu spēki savilkti Senāta laukumā, kur bija paredzēts notikt protesta akcijai, bet tūkstošiem protestētāju devušies mierīgā gājienā pa Ņevas prospektu, kas arī jau nobloķēts.

Krievijas mediji ziņo arī par vairāku žurnālistu aizturēšanu un kratīšanām Navaļnija štābos.

Kopumā gandrīz simts Krievijas pilsētās protesta akcijās piedalījušies desmitiem tūkstoši cilvēku. Kā atzīmē "Meduza", vēl nekad Navaļnija atbalstītāju akcijas ārpus Maskavas un Sanktpēterburgas nav bijušas tik plašas.

Написать комментарий