LETA13 сентября 2020

Kravas vilcienos atrod 515 000 kontrabandas cigarešu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas sadarbībā ar Valsts robežsardzi, veicot kravas vilcienu kontroli, novērsa 515 000 cigarešu (25 750 paciņas) kontrabandu informēja VID.

Cigaretes bija noslēptas vagonos ar akmeņogļu kravām.

Naktī uz piektdienu Indras muitas kontroles punktā no Baltkrievijas iebrauca kravas vilciens, kas veda akmeņogles. Veicot skenējuma attēlu analīzi, muitas amatpersonām radās aizdomas par nelegālu preču pārvietošanu.

Muitas fiziskās kontroles laikā muitnieki konstatēja, ka vienā no vagoniem virs akmeņoglēm sakrautas melnā polietilēna plēvē iepakotas kastes. Tajās atradās cigaretes "Premjer" ar Baltkrievijas akcīzes markām. Kopā tika izņemtas 270 000 cigaretes jeb 13 500 paciņas cigarešu.

Savukārt 9.septembrī Indras muitas kontroles punktā, veicot no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena kontroli, sadarbībā ar Valsts robežsardzes amatpersonām tika atklātas kontrabandas cigaretes, kas arī bija noslēptas akmeņogļu kravā. Akmeņoglēs bija ieraktas kastes, kurās atradās kopumā 245 000 cigarešu "Premjer" (12 250 paciņas) ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Valstij nenomaksāto nodokļu summa par izņemtajām cigaretēm ir vairāk nekā 82 000 eiro.

Pieņemts lēmums par administratīvā pārkāpuma procesa uzsākšanu par administratīvo pārkāpumu, kas paredzēts Muitas likuma 29. panta trīspadsmitajā daļā. Lietu materiāli tiks nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei.

Только аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите, пожалуйста.