ЛатвияLETA28 марта 2021

IT uzņēmuma "Datakom" peļņa pērn augusi vairāk nekā divas reizes

Informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmums SIA "Datakom" pagājušajā gadā strādāja ar 881 000 eiro peļņu, kas ir 2,1 reizi vairāk nekā gadu iepriekš, pavēstīja kompānijā.

Pēc uzņēmumā vēstītā, "Datakom" kopējais apgrozījums no preču pārdošanas un pakalpojumu sniegšanas 2020.gadā bija 12,08 miljonu eiro apmērā, kas ir par 15,5% mazāk nekā gadu iepriekš.

"Datakom" valdes loceklis Jānis Čupriks atzīmēja, ka pagājušajā gadā kompānija turpināja sākto stratēģiju, piedāvājot tirgū risinājumus ar augstāku pievienoto vērtību un lielāku pašu pakalpojumu apjomu. Izvēlētā stratēģija, uzņēmuma ieskatā, sevi attaisnojusi - lai arī samazinājies apgrozījums, ir augusi kompānijas rentabilitāte.

Čupriks atzina, ka Covid-19 pandēmija ir atstājusi sekas uz kompānijas darbību. "Īpaši kritiska situācija bija 2020.gada otrajā un trešajā ceturksnī, kad uzņēmēji apturēja investīcijas jaunos risinājumos bailēs par nākotni. Visu aizvadīto gadu IT ārpakalpojumu segmentā daļa klientu cīnījās par izdzīvošanu," viņš klāstīja.

Vienlaikus Čupriks uzsvēra, ka ir arī labie piemēri, kur tieši krīzes periods ļāva novērtēt ārpakalpojuma priekšrocības.

"Šis bija arī komandas izaugsmes gads. No dziļas lejupslīdes Covid-19 krīzes sākumā, līdz straujākajai izaugsmei gada beigās. Pateicoties gudriem IT risinājumiem un komandai, kas tos prata nogādāt līdz klientam esam pamatīgi paaugušies," minēja Čupriks.

Viņš arī atzīmēja, ka šajā gadā "Datakom" mērķis ir turpināt piedāvāt klientiem "arvien gudrākus IT risinājumus".

Galvenie 2021.gada izaicinājumi uzņēmumam būs centrālo infrastruktūru automatizācija, savienošana ar augstas veiktspējas un sarežģītības infrastruktūrām, to uzturēšana, īpaši rūpējoties par dažādu platformu savienošanu un drošību. Tāpat mērķis ir panākt, lai ārpakalpojumi IT nozarē būtu viegli pieejami un saprotami instrumenti ikdienas IT vides nodrošināšanai. "2021.gadā nāksim klajā ar vairākiem rīkiem ikdienas dzīves atvieglošanai un IT procesu automatizācijai," sacīja Čupriks.

"Datakom" šogad plāno turpināt arī mobilās kases viedierīces "TikiTaka Pay" tirgus paplašināšanu un funkcionalitātes attīstību, tajā ieguldot vairāk nekā 80 000 eiro. Pašlaik uzņēmums meklē sadarbības partnerus vairākās Eiropas valstīs, lai paplašinātu "TikiTaka" risinājumu eksportu.

2019.gadā "Datakom" strādāja ar 14,299 miljonu eiro apgrozījumu un 418 091 eiro peļņu, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmums reģistrēts 1994.gada nogalē, un tā pamatkapitāls ir 213 000 eiro. "Datakom" pieder SIA "Datlex", bet tās patiesais labuma guvējs ir Uldis Semeiks. "Datakom" ir Latvijā bāzēts pilna spektra IT uzņēmums, pamatdarbības virzieni ir IT infrastruktūras tirdzniecība, uzstādīšana, uzturēšana, IT iekārtu un tīklu uzstādīšana un apkalpošana, sistēmu integrāciju izveide.

Написать комментарий