LETA06 октября 2020

"Fontaine.Ent." tiesājas ar VID par uzrēķinu saistībā ar "aplokšņu algām"

Šodien Augstākajā tiesā būs pieejams tiesas lēmums SIA "Fontaine.Ent." strīdā ar Valsts ieņēmuma dienestu (VID) par aprēķinātu nodokļu parādu un soda naudusaistībā ar "aplokšņu algām" informēja tiesā.

VID uzņēmumam veica pievienotās vērtības nodokļa, iedzīvotāju ienākuma nodokļa un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu auditu. Pārbaudes rezultātā tika konstatēti vairāki pārkāpumi, proti, ka nav aprēķinātas visas darba stundas darbiniekiem, darbs svētku dienās, atlīdzības par atvaļinājumiem.

VID pieteicējai papildu nomaksai budžetā aprēķināja iedzīvotāju ienākuma nodokli 973,78 eiro apmērā, tā soda naudu 5091,89 eiro un nokavējuma naudu 81,88 eiro, Valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas 4208,22 eiro, to soda naudu 8080,5 eiro un nokavējuma naudu 439,88 eiro apmērā.

Lietā ir strīds par likuma "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli"’ 31.2panta 1.1daļas un likuma "Par valsts sociālo apdrošināšanu" 16.1panta 1.1daļas interpretāciju. Pieteicējs - SIA "Fontaine.Ent." - lūdza pārbaudīt, vai minētās normas aptver tikai gadījumu, kad ir konstatēta tā saucamo "aplokšņu algu" izmaksa.

Iepriekš Administratīvā apgabaltiesa noraidīja pieteicējas pieteikumu par VID lēmuma atcelšanu.

Только аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите, пожалуйста.