ЛатвияLETA29 мая 2021

"Fazer Latvija" peļņa pērn pieaugusi par 7%

Maiznīca SIA "Fazer Latvija" pagājušajā gadā strādāja ar 26,602 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 0,1% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 7% un bija 774 838 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Tostarp "Fazer Latvija" ieņēmumi no preču pārdošanas un pakalpojumu sniegšanas Latvijā pagājušajā gadā veidoja 14,649 miljonus eiro, kas ir par 0,8% mazāk nekā gadu iepriekš, bet pārējās Eiropas Savienības valstīs kompānija realizēja produkciju 11,952 miljonu eiro apmērā, kas ir pieaugums par 0,7% salīdzinājumā ar 2019.gadu.

Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā minēts, ka pērn lielus izaicinājumus radīja Covid-19 krīze, tostarp "Fazer Latvija" darbību ietekmēja dezinfekcijas līdzekļu deficīts. Lai atrisinātu dezinfekcijas līdzekļu pieejamības problēmu, kompānija, ar Valsts ieņēmumu dienesta un Ekonomikas ministrijas atbalstu, uz laiku paši sāka ražot dezinfekcijas līdzekļus.

Tāpat lielu izaicinājumus kompānijai pērn radīja periodiskais darbaspēka trūkums, taču gada otrajā pusē problēmas ar darbaspēku samazinājās un darbinieku sastāva mainība kļuva arvien mazāka.

Vadības ziņojumā arī atzīmēts, ka 2020.gadā, pandēmijas ietekmē, mainījās patērētāju iepirkšanās paradumi, kas tieši ietekmēja ražošanas plānošanu un produkcijas realizāciju. Lai pielāgotos jaunajai situācijai, kompānijā tika pielāgoti un optimizēti ražošanas procesi.

Kompānijas vadība 2021.gadā paredz būtisku ražošanas procesu pārstrukturēšanu un investīcijas jaunas līnijas izbūvē. "Fazer Latvija" fokusēsies arī uz atkritumu apsaimniekošanas procesu optimizāciju, kā arī plāno samazināt atkritumu daudzumu, kas netiek apstrādāti.

Vienlaikus kompānijas vadība atzīst, ka ierobežojumi 2021.gada sākumā saistībā ar Covid-19 pandēmiju ietekmēja ne tikai pārdošanas apmērus vietējā tirgū, bet arī Somijā.

2019.gadā "Fazer Latvija" strādāja ar 26,635 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 5% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga 3,9 reizes un bija 724 160 eiro.

Kompānija "Fazer Latvija" reģistrēta 2000.gadā, un tās pamatkapitāls ir 17,183 miljoni eiro. "Fazer Latvija" vienīgais īpašnieks ir Somijas kompānija "Fazer Bakeries", kas ir viens no "Fazer group" uzņēmumiem.

Написать комментарий