ЛатвияLETA09 мая 2021

Elektroierīču tirgotāja "Euronics Latvia" apgrozījums pērn pieauga par 9,1%

Elektroierīču tirgotājs SIA "Euronics Latvia" pagājušajā gadā strādāja ar 34,664 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 9,1% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 13% un bija 1,141 miljons eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

"Euronics Latvia" gada pārskatā teikts, ka uzņēmuma ieņēmumi no elektronisko preču pārdošanas vietējā tirgū, salīdzinot ar gadu iepriekš, pieauga par 2,747 miljoniem eiro, veidojot 34,01 miljonu eiro, bet ieņēmumi no elektronisko preču pārdošanas citās Eiropas Savienības valstīs palielinājās par 142 782 eiro un bija 654 171 eiro.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka "Euronics Latvia", tāpat kā lielākā daļa mazumtirdzniecības uzņēmumu,  2020.gadā saskārās ar zināmām problēmām, kas galvenokārt saistītas ar mazumtirdzniecības ierobežošanu Covid-19 pandēmijas laikā un ārkārtējo situāciju.

Vienlaikus kompānijas vadība norāda, ka īsā laika periodā uzņēmums iekšējos resursus un mārketinga pasākumus pārorientēja uz attālināto pārdošanu, 2020.gada otrajā ceturksnī piecas reizes palielinot pārdošanas apmērus internetā. Pandēmijas pirmā viļņa laikā uzņēmuma apgrozījuma kritums, salīdzinot ar 2019.gadu, nepārsniedza 10%.

Pēc uzņēmuma vadības vēstītā, daļēji to ietekmēja arī fakts, ka "Euronics Latvia" sortimentā piedāvā telekomunikāciju un informācijas tehnoloģiju iekārtas, elektroniku, kas sabiedrības izolācijas periodā kļuva par pirmās nepieciešamības precēm.

Pandēmijas pirmā viļņa laikā uzņēmums neizmantoja valsts atbalstu.

Tāpat uzņēmuma vadība norāda, ka atbilstoši valdības lēmumam no 2020.gada 19.decembra "Euronics Latvia" ir liegta iespēja piedāvāt preces klātienē, tādējādi uzņēmums pilnībā pārorientējoties uz attālināto tirdzniecību, dažas no mazumtirdzniecības struktūrvienībām izmantojot kā preču izsniegšanas vietas. Šie apstākļi negatīvi ietekmē uzņēmuma apgrozījumu un šā gada pirmajā ceturksnī tas samazinājies par 22%, salīdzinot ar 2020.gada attiecīgo periodu.

Nespējot uzņēmuma darbiniekus nodrošināt ar darbu, uzņēmums 2021.gada janvārī un februārī pieteicis dīkstāves pabalstus vidēji 75 darbiniekiem mēnesī.

Uzņēmuma vadības ieskatā, valdības lēmums, kas no 7.aprīļa ļauj strādāt visiem tirgotājiem ārpus lielajiem tirdzniecības centriem, bet lielākajai daļai tirdzniecības centros esošajiem veikaliem aizliegts klātienē izsniegt arī attālināti iegādātās preces, ir konkurences vides sagrozīšana un nostāda uzņēmumu ārkārtīgi nelabvēlīgos apstākļos, salīdzinot ar tiešajiem konkurentiem. "Konkrētajā situācijas attīstības posmā nav iespējams plānot sabiedrības turpmāko attīstību, jo galvenie instrumenti pandēmijas apstākļu pārvarēšanai ir Latvijas valdības rokās," teikts "Euronics Latvia" vadības ziņojumā.

Vienlaikus šogad uzņēmums plāno saglabāt apgrozījumu pagājušā gada līmenī. Tāpat "Euronics Latvia" 2021.gadā plāno stimulēt klientu iepirkšanās pieredzi interneta vidē, investējot līdzekļus uzņēmuma mājaslapā. Investīcijas veikalos nav plānotas.

Pagājušā gada aprīlī tika atvērts jauns "Euronics" veikals tirdzniecības centrā "Origo". Investīcijas veikala izveidē veidoja 235 000 eiro.

2019.gadā "Euronics Latvia" strādāja ar 31,775 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 9% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa saruka par 4,6% un bija 1,01 miljons eiro.

Kompānija reģistrēta 2006.gada maijā, un tās pamatkapitāls ir 2840 eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Igaunijā reģistrētais uzņēmums "Raglor", bet patiesie labuma guvēji ir Igaunijas pilsoņi Jāns Kopels, Tomass Sūrvaravs un Heiki Molders.

Написать комментарий