ЛатвияLETA27 марта 2021

Dronu ražotāja "UAVFactory" apgrozījums pērn pieauga par 16,1%

Bezpilota lidaparātu jeb dronu ražotāja SIA "UAVFactory" apgrozījums pagājušajā gadā bija 12,004 miljoni eiro, kas ir par 16,1% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa sarukusi par 13,3% - līdz 3,089 miljoniem eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā sacīts, ka jaunus pasūtījumus 2020.gadā veikuši gan esošie, gan jauni klienti.

Covid-19 pandēmija ietekmēja "UAVFactory" pagājušā gada otrā ceturkšņa rezultātus, jo piesardzība daudzās nozarēs radīja īslaicīgas izejvielu un komponenšu iztrūkumu, tomēr otrajā pusgadā negatīvās tendences tika pārvarētas.

Tāpat pērn noslēgts ar Eiropas Savienības (ES) atbalstu 2019.gadā sākti projekti - "Būtiski uzlabotu elektrooptisku žiroskoposki stablizētu lidaparātu kameru izstrāde", kas veikts sadarbībā ar "Latvijas elektrisko un optisko iekārtu ražošanas nozares kompetences centru", kā arī "Vertikālās pacelšanās un nolaišanās lidmašīnas izstrāde", kas realizēts sadarbībā ar "Enerģētikas un transporta kompetences centru".

Šogad janvārī tika noslēgts darījums par uzņēmuma kapitāldaļas pārdošanu ASV kompānijai "UAVF Holding LLC", kas pieder "AE Industrial Partners".

Nākotnē uzņēmuma vadība paredz "UAVFactory" jaunu produktu izstrādi un tirdzniecību, lai spētu nodrošināt apgrozījuma pieaugumu arī turpmākajos gados. Vadība paredz, ka "UAVFactory" spēs pārvarēt Covid-19 krīzi un tās radītās sekas.

"UAVFactory" 2019.gadā strādāja ar 10,336 miljonu eiro apgrozījumu un 3,562 miljonu eiro peļņu.

Uzņēmums reģistrēts 2009.gadā, un tā pamatkapitāls ir 1,042 miljoni eiro. Uzņēmums pieder "UAVF Holding LLC. Kā kompānijas patiesie labuma guvēji norādīti ASV iedzīvotāji Maikls Roberts Grīns un Deivids Henrijs Rovs.

Написать комментарий