МирLETA07 апреля 2021

"Credit Suisse" cieš 3,9 miljardu eiro zaudējumus

Šveices banka "Credit Suisse" otrdien paziņoja, ka reģistrējusi 4,4 miljardu franku (3,9 miljardu eiro) zaudējumus saistībā ar ASV fondu "Archegos Capital Management", kas pārdevis akcijas vairāku miljardu dolāru apmērā.

"Credit Suisse" jau pagājušajā nedēļā brīdināja par šiem iespējamiem zaudējumiem.

Pirms tam ziņu aģentūra "Bloomberg" vēstīja, ka mazpazīstams fonds "Archegos Capital Management" pārdevis Ņujorkas biržā kotētu ASV un Ķīnas uzņēmumu akcijas 20 miljardu dolāru apmērā.

"Credit Suisse" otrdien norādīja, ka šīgada pirmā ceturkšņa 900 miljonu franku pirmsnodokļu zaudējumos ietverti arī 4,4 miljardu franku zaudējumi saistībā ar šī fonda maržinālo tirdzniecību.

Maržinālā tirdzniecībā tiek izmantots aizņemts kapitāls, lai investētu tādos finanšu aktīvos kā akcijās. Tā aizņēmējiem var būt ļoti ienesīga, jo tiem jāatvēl vien neliela savu finanšu līdzekļu daļa, bet akcijas kalpo par ķīlu aizdevējam.

Taču straujas akcijas cenu svārstības var piespiest aizņēmējus palielināt atvēlēto finanšu līdzekļu apjomu, lai īstenotu savas saistības, vai pārdot akcijas un zaudēt lielāku summu, nekā investīciju apjoms.

"Credit Suisse" valde jau sākusi izmeklēšanu šajā jautājumā.

Написать комментарий