ЛатвияLETA7 дней

Aptieku tīkla "Euroaptieka" apgrozījums pērn audzis par 12,4%

Aptieku tīkls "Euroaptieka" pērn strādāja ar 50,79 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 12,4% lielāks nekā 2019.gadā, arī uzņēmuma peļņa auga par 12,4% un sasniedza 3,225 miljonus eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka medikamentu un preču pārdošana pērn augusi par 12,2%, pateicoties augošajam tirgus pieprasījumam pēc farmaceitiskajām precēm, kā arī uzņēmuma augošajai lomai Latvijas zāļu un higiēnas preču vairumtirdzniecības tirgū.

Pagājušajā gadā "Euroaptieka" izvērsusi darbību, nomājot un iekārtojot tirdzniecības vietas, kā arī iegādājoties aptieku inventāru un nepieciešamo aprīkojumu. Uzņēmuma vadība plāno, ka investīciju atdeve turpmākajos gados saglabāsies līdzšinējā līmenī.

Vadības ziņojumā teikts, ka pērn uzņēmuma izaugsmes tempu ietekmēja Covid-19 pandēmijas dēļ noteiktie tirdzniecības ierobežojumi. Uzņēmuma vadība uzskata, ka ietekme saglabāsies arī 2021.gadā, raksturojot to no vieglas līdz vidējai, jo pieprasījums pēc hronisko slimību medikamentiem un sezonālajiem farmaceitiskajiem produktiem saglabāsies liels.

Latvijā darbojas 56 "Euroaptieka" aptiekas 18 apdzīvotās vietās visā valstī.

2019.gadā "Euroaptieka" apgrozījums bija 45,175 miljoni eiro, bet kompānijas peļņa bija 2,868 miljoni eiro.

Aptieku tīkla vienīgā īpašniece ir Lietuvas "Euroapotheca", bet tās patiesais labuma guvējs, pēc "Firmas.lv" datiem, ir mazumtirdzniecības tīkla "Maxima" patiesais labuma guvējs Nerijs Numa (līdz 2020.gadam - Numavičs).

"Euroapotheca" ir kopumā vairāk nekā 600 aptieku Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Polijā un Zviedrijā. "Euroaptieka" Latvijā darbojas kopš 2001.gada.

Написать комментарий