LETA26 нояб.

"YouTube" uz nedēļu aizliedz labējo telekanālu OAN

ASV labējās ievirzes telekanālam "One America News Network" (OAN) nedēļu aizliegts publicēt jaunus video tīmekļa platformā "YouTube", jo telekanāls izplatījies maldinošu informāciju par Covid-19, otrdien pavēstīja "YouTube".

Tīmekļa platforma, kas pieder "Google", arī uz laiku liegusi OAN iespēju pelnīt naudu ar tīmekļa saturu, paziņoja pārstāve ar presi Aivija Hoi.

"Pēc rūpīga izvērtējuma mēs esam izdzēsuši OANN video un vērsušies ar aizliegumu pret šo kanālu par mūsu politikas, kas pieņemta attiecībā uz maldinošu informāciju par Covid-19, pārkāpumiem," teikts Hoi paziņojumā.

Šī politika "aizliedz izplatīt informāciju, ka būtu ārstniecisks līdzeklis, kas garantē izārstēšanos", norādīja pārstāve.

Šī ir pirmā reize, kad platforma "YouTube" šādi vēršas pret OAN.

Atbilstoši "YouTube" politikai pēc vēl diviem pārkāpumiem OAN darbība šajā tīmekļa platformā tiks apturēta pavisam.

OAN arī būs jāpierāda, ka tas ir atrisinājis problēmas tādā mērā, ka tas apmierina "YouTube", ja telekanāls gribēs atkal gūt peļņu ar saviem video.

"YouTube" kopš februāra dzēsusi 200 000 bīstamu vai maldinošu video par Covid-19 tēmu.

Daudzi amerikāņi, kas ir neapmierināti ar cenzūru sociālajos tīklos vai arī vīlušies konservatīvajā telekanālā "Fox News", iecienījuši nelielos labējos medijus, arī tādus telekanālus kā OAN un "Newsmax".

Prezidents Donalds Tramps paudis atbalstu šai tendencei.

"Mēģiniet skatīties @OANN. Tiešām lielisks," 16.novembrī tviterī mudināja Tramps.

Viens no skaļākajiem skandāliem ap satura cenzēšanu sociālajos tīklos izvērsās pašā ASV prezidenta vēlēšanu priekšvakarā, kad mikroblogošanas vietne "Twitter" izdzēsa ierakstus ar saiti uz laikraksta "New York Post" publikāciju, kurā nelabvēlīgā gaismā bija atspoguļots demokrātu Baltā nama kandidāta Džo Baidena dēls Hanters.

Uzņēmuma "Twitter" dibinātājs un vadītājs Džeks Dorsijs vēlāk atzina, ka sociālais medijs rīkojies nepareizi, bloķējot tīmekļa saites uz Džo Baidenam kritisko rakstu.