Pieaugot vardarbībai Kolumbijā, šā gada pirmajā ceturksnī pārvietoties bijuši spiesti vairāk nekā 27 000 cilvēku, šonedēļ paziņojis Kolumbijas tiesībsargs.
Draudi, slepkavības, piespiedu vervēšana bruņotos grupējumos un sadursmes starp šādām grupām ir likušas cilvēkiem bēgt no savām mājām vai viņi padzīti ar spēku.
Salīdzinot ar 2020.gada pirmo ceturksni, pārvietoto cilvēku skaits pieaudzis par 177%.
2016.gadā komunistu teroristiskais grupējums Kolumbijas Revolucionārie bruņotie spēki (FARC) parakstīja miera līgumu ar valdību, piekrītot atbruņoties un pārtapt par politisku partiju. Taču vardarbība Kolumbijā turpinās.
Ne visi FARC kaujinieki ir nolikuši ieročus, darbību turpina arī otrs mazākais Kolumbijas komunistu teroristu grupējums - Nacionālā atbrīvošanas armija (ELN), kā arī narkotiku kontrabandisti un labējie paramilitārie grupējumi.
No 1.janvāra līdz 31.martam Kolumbijā notikuši 65 "masveida pārvietošanās gadījumi". Pērnā gada pirmajā ceturksni tika reģistrēti tikai 35 šādi notikumu, atklāja tiesībsargs.
ANO nosodījusi vardarbību pret kopienām un to līderiem, tiem, kas aizstāv cilvēktiesības, kā arī bijušajiem FARC kaujiniekiem, un norādīja, ka pēdējās nedēļās situācija ir pasliktinājusies.
Galēji kreisā partija, kas tika izveidota pēc miera līguma parakstīšanas, apgalvo, ka nogalināts 271 bijušais kaujinieks, kas bija parakstījis miera līgumu.