LETA6 сент.

Kolumbijā aizturēti valsts destabilizēšanā apsūdzēti venecuēlieši

Kolumbijā aizturēti četri venecuēlieši, kas tiek turēti aizdomās par līdzdalību līdzšinējā Venecuēlas prezidenta Nikolasa Maduro nolaupīšanas mēģinājumā, ceturtdien ziņoja vietējie mediji, taču varasiestādes paziņojušas, ka aizturētie centušies destabilizēt situāciju Kolumbijā.

Trīs vīrieši un viena sieviete aizturēti Bogotā un Barrankiljā valsts ziemeļos.

Aizturētajiem cita starpā izvirzītas apsūdzības par maijā it kā novērstās tā dēvētās operācijas "Gideons" dalībnieku apmācīšanu, kā arī par viņu apgādāšanu ar ieročiem un formastērpiem, vēsta laikraksts "El Tiempo" un raidorganizācija "Caracol".

Tajā pašā laikā prezidents Ivans Duke, apstiprinot šo personu aizturēšanu, paziņojis, ka viņi gatavojuši Kolumbijas "destabilizācijas operācijas", kuras, domājams, finansējusi Venecuēla.

Arī policijas priekšnieks Oskars Ateortua izteicies, ka aizturētie "plānoja destabilizējošas darbības nolūkā destabilizēt Kolumbijas institūcijas".

Augustā Venecuēlā par šķietamu mēģinājumu nolaupīt Maduro, lai nogādātu to ASV, tika notiesātas 17 personas, piespriežot tām ilgstošus cietumsodus.

Starp notiesātajiem ir arī divi ASV pilsoņi.