LETA30 окт.

Kolumbijas ārlietu ministre noliedz apgalvojumus par valsts iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās

Kolumbijas ārlietu ministre Klaudija Blūma trešdien noliedza, ka vēstnieks Vašingtonā būtu ticies ar Donalda Trampa vēlēšanu kampaņas aktīvistiem, un noraidīja apgalvojumus par Kolumbijas iejaukšanos gaidāmajās ASV prezidenta vēlēšanās.

Blūma piedalījās Senāta komisijas sēdē, kurā tika izteikti apgalvojumi, ka vēstnieks Fransisko Santoss piedāvājis Trampam palīdzību uzvarēt vēlēšanās.

Blūma sacīja, ka Ārlietu ministrijai nekas nav zināms par to, ka tās amatpersonām būtu bijušas šādas tikšanās. Arī pats Santoss noliedzis, ka šāda tikšanās būtu notikusi.

"Kolumbijas valdība respektē vēlēšanu procesu Savienotajās Valstīs un saprot, ka tas ir šīs valsts iekšēja lieta," sacīja Blūma Ārlietu ministrijas paziņojumā.

Trīs Kolumbijas Kongresa locekļi no prezidenta Ivana Dukes labējās partijas "Demokrātiskais centrs" iepriekš tviterī vai "Facebook" bija publicējuši Trampam labvēlīgus viedokļus, raksturojot viņa sāncensi Džo  Baidenu kā radikāli kreisu politiķi.

Savukārt bijušais Kolumbijas prezidenta kandidāts Gustavo Petro, kurš ir kreisi noskaņots, bija paudis atbalstu Baidenam.

ASV vēstnieks Bogotā Filips Goldbergs paziņoja, ka Kolumbijas ilgstošās tuvās attiecības ar ASV ir pamatotas uz "abu partiju atbalstu", un aicināja Kolumbijas politiķus "izvairīties no iesaistīšanās ASV vēlēšanās".

ASV demokrātu kongresmeņi Gregorijs Mīkss un Rubens Galjego telekanālā CNN apsūdzēja Kolumbijas politiķus par "iejaukšanos", kas "kaitē valsts tēlam un uzticamībai".

Blūma sacīja, ka Kolumbija uztur attiecības ar ASV Kongresa locekļiem gan no Demokrātu, gan no Republikāņu partijas.