ЛатвияLETA26 янв.

Trešdien prezentēs pārskatu par Latvijas eiropeizāciju pēdējo 15 gadu griezumā

Trešdien, 27.janvārī, plkst.15.30 prezentēs Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultātes Sociālo un politisko pētījumu institūta izdoto "Pārskatu par tautas attīstību 2019/2020. Latvijas Eiropeizācija" informēja universitātē.

Pārskatā aplūkots, tas, kā dalība Eiropas Savienībā (ES) ietekmējusi Latvijas valsti, ekonomiku un sabiedrību.

LU asociētais profesors Daunis Auers norādīja, ka lai gan sabiedrībā notikusi plaša mēroga pārorientācija eiropeisko vērtību virzienā, Latvijas dalība ES nav panākusi būtiskas pozitīvas pārmaiņas cīņā pret valstī iesīkstējušo nabadzību, nevienlīdzību un lauku panīkumu.

Viņaprāt, šīs problēmas var risināt tikai ar valsts reformu palīdzību, kuras jāveic valdībai.

Izdevuma autori atklāj, ka ES ietekme izteikti jūtama galvenajās politiskajās institūcijās un tā veicinājusi plašu valdības modernizāciju un vispārēju pārstrukturēšanu. Būtiski, ka pārskatā publicēti ne tikai galvenie secinājumi par katru no analizētajām jomām, bet arī svarīgākie uzdevumi, kas Latvijai veicami nākamajās desmitgadēs veiksmīgai attīstībai valsts un starptautiskā līmenī, piebilda LU.

Tajā iekļauta arī pētījumu centra SKDS veiktā aptauja par Latvijas iedzīvotāju attieksmi, vērtībām un Latvijas eiropeizācijas izpratni.

Aktualizējot Latvijas svarīgākos uzdevumus nākamajai desmitgadei, trešdien notiks paneļdiskusija ar Valsts prezidenta Egila Levita, Latvijas Bankas prezidenta Mārtiņa Kazāka un Saeimas Eiropas Lietu Komisijas priekšsēdētājas Vitas Tēraudas dalību, ko tiešsaistē būs iespējams vērot portālos "Delfi.lv" un "lu.lv".

"Pārskata par tautas attīstību 2019/2020. Latvijas Eiropeizācija" autoru vidū ir pētnieki no LU, Rīgas Ekonomikas augstskolas un Valsts prezidenta kancelejas. Pārskats par tautas attīstību tiek izdots kopš 1995.gada, turpinot tradīciju paust neatkarīgu ekspertu viedokli par aktuālām sociālām, ekonomiskām un politiskām problēmām Latvijā no tautas attīstības perspektīvas.