LETA25 сент.

Protestos Kentuki sašauti divi policisti

ASV Kentuki štata Lūivilā protestos, kas izraisījās pēc apsūdzību izvirzīšanas lietā par Breonas Teilores nāvi policijas operācijas gaitā martā, sašauti divi policisti, pavēstīja Lūivilas policijas pagaidu priekšnieks Roberts Šrēders.

Ievainojumi nav dzīvībai bīstami, sacīja amatpersona, norādot, ka abi policisti šobrīd saņem medicīnisko palīdzību.

"Mums ieslodzījumā ir viens aizdomās turamais," apliecināja policijas vadītājs.

Lietā par Teilores nāvi vienam bijušajam policistam trešdien tika izvirzītas apsūdzības par nepamatotu apdraudējumu.

Melnādainās sievietes ģimenes advokāti jau pauduši sašutumu, ka nav izvirzītas tiešas apsūdzības par Teilores nāvi.

26 gadus vecās Teilores nogalināšana ir viens no centrālajiem elementiem ASV joprojām nerimstošajā kustībā pret rasismu un policijas brutalitāti.

Šajā lietā nevienam no trim policistiem, kas operācijā martā izpildīja kratīšanas orderi, pēc kolēģijas izmeklēšanas specifiski par Teilores nāvi apsūdzības nav izvirzītas.

Apsūdzības izvirzītas vienīgi policistam, kas raidīja desmit lodes bez tēmēšanas citu dzīvokļu virzienā, pakļaujot nāves briesmām to iedzīvotājus.

Abi pārējie policisti lodes raidījuši aizsargājoties, norādīja Kentuki ģenerālprokurors Daniels Kamerons.

Teilores draugs Kenets Volkers raidījis šāvienu policistu virzienā, kad viņi ienākuši dzīvoklī. Tā liktenīgajā naktī bija pirmā lode.

Pēc ziņu parādīšanās par lielās kolēģijas ziņojumu, Lūivilā sākās protesti, to dalībniekiem paužot sašutumu par nepietiekami bargajām apsūdzībām.

Iejaucās policija, vairāki cilvēki tika aizturēti. Līdz ar tumsas iestāšanos situācija, par spīti komandanta stundai, kļuva saspringta. Izraisījās sadursmes policistu un protestētāju starpā.