LETA6 янв.

Viskonsinā sašautā afroamerikāņa lietā policisti apsūdzēti netiks

Saistībā ar afroamerikāņa Džekoba Bleika sašaušanu augustā Kenošā, ASV Viskonsinas štatā, nevienam policistam apsūdzības izvirzītas netiks, otrdien pavēstīja Kenošas apgabala prokurors Maikls Greivlijs.

Policista Rastena Šeska apgalvojums, ka viņam bijis bail, ka tiks sadurts, bija pamatots, sacīja prokurors.

Šeskis sašāva Bleiku brīdī, kad Bleiks mēģināja iekļūt savā automašīnā.

Ņemot vērā likumus par apšaudēm, kurās iesaistīti policisti, štata prokuroriem būtu ļoti grūti pierādīt, ka Šeskis nerīkojās pašaizsardzības nolūkos, ja viņam vai citiem tiktu izvirzītas apsūdzības, skaidroja prokurors.

"Nevienai Kenošas likumsargu struktūru amatpersonai šajā lietā netiks izvirzītas apsūdzības par kriminālpārkāpumiem, balstoties likuma faktos," sacīja Greivlijs.

Sašautais Bleiks incidentā izdzīvoja, tomēr tika paralizēts.

Policistiem bija pamats uzskatīt, ka Bleiks ir bīstams, ņemot vērā, ka Bleika šķirtā sieva bija izsaukusi policiju uz notikuma vietu un ka saistībā ar apsūdzībām par vardarbību ģimenē bija izdots Bleika aizturēšanas orderis, kā arī ņemot vērā to, ko Bleiks sacīja policistiem, kad mēģināja pamest notikuma vietu automašīnā kopā ar trim bērniem, norādīja prokurors.

Policisti trīs reizes mēģinājuši Bleiku apturēt, lietā liekot elektrošoka ieroci, tomēr tam nav bijis sekmju, viņš piebilda.

Ir "pilnīgi neapstrīdami", ka Bleiks bija bruņojies ar nazi brīdī, kad viņu konfrontēja policija, un arī pats Bleiks to atzīst, sacīja prokurors.

Arī Bleikam saistībā ar šo incidentu nekādas apsūdzības izvirzītas netiks, viņš norādīja.

29 gadus vecā Bleika sašaušana 23.augustā Kenošā izraisīja vardarbīgas nekārtības, kas turpinājās vairākas naktis.

25.augustā 17 gadus vecais Kails Ritenhauss, kas pilsētā bija ieradies, atsaucoties labējo paramilitāro organizāciju aicinājumam, nošāva divus protestētājus un trešo ievainoja.

Otrdien Ritenhauss, paužot savu nostāju par apsūdzībām slepkavībā, apliecināja, ka nav vainīgs.

Bleika lieta kļuva arī par vienu no tematiem demokrāta Džo Baidena un prezidenta Donalda Trampa priekšvēlēšanu cīņā.

Baidens piedāvāja atbalstu Bleika ģimenei un nosodīja sistemātisko rasismu policijā, bet Tramps pauda atbalstu policijai, likumam un kārtībai, kā arī Ritenhausam.