LETA24 сент.

Pompeo apsūdz Ķīnu ASV nemieru uzkurināšanā

ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo trešdien apsūdzēja Ķīnu, ka tā ar rasisma kritiku mēģina uzkurināt nemierus ASV.

Pompeo, kurš pazīstams ar kareivīgiem uzskatiem par Ķīnu, uzbruka Pekinai neparastā uzrunā štata likumdevējiem Viskonsonā, kuram ir svarīga loma 3.novembrī gaidāmajās prezidenta vēlēšanās.

Ķīnas Komunistiskā partija "domā, ka tā var noslīcināt amerikāņu saucienus pēc atbildības ar kliedzieniem par rasismu," Pompeo sacīja Republikāņu partijas likumdevējiem Viskonsinas štata Kapitolijā Madisonas pilsētā.

"Ķīnas Komunistiskā partija grib uzkurināt tāda veida nesaskaņas, kādas mēs esam redzējuši Mineapolē, Portlendā un Kenošā," teica Pompeo, pieminot trīs pilsētas, kurās pēdējos mēnešos ir notikuši protesti pret rasismu un policijas brutalitāti.

"Tas ir pretīgi. Mēs nevaram ļaut tam notikt," viņš sacīja.

Kā pierādījumu Ķīnas nodomiem Pompeo pieminēja kāda Ķīnas diplomāta vēstuli kongresmenim no Viskonsinas. Šajā vēstulē teikts, ka Pekina ir "stingri pret rasu diskrimināciju un ksenofobiju" pret ASV ķīniešu kopienu saistībā ar jaunā koronavīrusa krīzi.

"Viņi grib, lai jūs noticētu, ka Amerikas taisnīgais sašutums par Ķīnas Komunistisko partiju sakarā ar tās rīcību koronavīrusa [pandēmijas] regulēšanā ir kaut kā saistīts ar rasi. Tā nav," sacīja Pompeo.

"Tas ir pilnībā saistīts ar pilsoņiem, kuri vairs nav ar mums, ar bērniem, kuri nevar atgriezties skolā, un ar zaudētām darbavietām," teica Pompeo. "Ķīnas Komunistiskā partija to zina."

ASV prezidents Donalds Tramps ir satraucis ne vien Ķīnu, bet arī daudzus aziātu izcelsmes amerikāņus, dēvējot jauno koronavīrusu par "Ķīnas vīrusu".

Статьи по теме