LETA9 нояб.

Policija ārkārtējās situācijas laikā veiks atsevišķus ierobežojumu kontroles pasākumus

Valsts policija (VP) ārkārtējās situācijas laikā sola veikt atsevišķus ierobežojumu kontroles pasākumus.

Gluži tāpat kā līdz šim, arī ārkārtējās situācijas laikā policija, lai nodrošinātu Covid-19 infekcijas ierobežošanai noteikto ierobežojumu un aizliegumu ievērošanu, ir gatava turpināt to uzraudzību un kontroli.

Ņemot vērā šī brīža situāciju, policija plāno veikt atsevišķus ierobežojumu kontroles pasākumus, kā arī, saņemot informāciju, reaģēs uz iespējamiem likumpārkāpumiem. Katrs gadījums tiks vērtēts individuāli.

Gadījumos, ja tiek konstatēti noteikto drošības prasību pārkāpumi, policija aicina ziņot zvanot pa tālruni 110.

Arī Rīgas pašvaldības policija (RPP) reaģēs uz izsaukumiem un iedzīvotāju sūdzībām par ierobežojumu neievērošanu. Tāpat policija patrulēšanas laikā izlases kārtībā apsekos kontrolējamos objektus.

Jau ziņots, ka Covid-19 ierobežošanai no šodienas līdz 6.decembrim Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija, kuras laikā noteikti vairāki papildus ierobežojumi.

Latvijā jau līdz šim spēkā bija vairāki ierobežojumi, kuru kontrole uzticēta policijai, piemēram, pienākums sabiedriskā vietā lietot maskas.

Par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu likums paredz piemērot naudas sodu fiziskajai personai no 10 līdz 2000 eiro, bet bet juridiskajai personai - no 140 līdz 5000 eiro.