LETA15 февр.

PKK Irākas ziemeļos nogalinājusi 13 turku gūstekņus

Kurdu bruņotā separātistu grupējuma "Kurdistānas strādnieku partija" (PKK) kaujinieki Irākas ziemeļos nogalinājuši 13 nolaupītos turkus, svētdien paziņojušas Turcijas amatpersonas.

Tikmēr Turcijas armijas izvērstās operācijas laikā nogalināti 48 PKK kaujinieki un krituši trīs turku karavīri, bet trīs guvuši ievainojumus, teikts aizsardzības ministra Hulusi Akara paziņojumā.

Turcija militāro operāciju pret PKK Irākas ziemeļos, kuras mērķis ir nodrošināt valsts robežu un atrast iepriekš nolaupītos Turcijas pilsoņus, uzsāka 10.februārī.

Starp nogalinātajiem, kas atrasti kādā alā, ir seši Turcijas karavīri un divi policisti, kas nolaupīti 2015. un 2016.gadā.

Trīs nogalināto identitāte vēl nav noskaidrota.

Kāds avots aģentūrai "Reuters" sacījis, ka starp noslepkavotajiem ir arī Turcijas izlūkdienesta pārstāvji.

"Saskaņā ar sākotnējo informāciju, ko snieguši divi dzīvi notvertie teroristi, mūsu pilsoņus, sākoties operācijai, noslepkavojuši teroristi, kas apsargājuši alu," pavēstījis Akars.

Tikmēr PKK izplatītajā paziņojumā teikts, ka daļa gūstekņu, tostarp Turcijas izlūkdienesta darbinieki, policisti un militārpersonas "gāja bojā" kauju laikā.

PKK kopš 1984.gada cīnās par neatkarīgas Kurdistānas valsts izveidošanu kurdu apdzīvotajos apgabalos Turcijā. Šis konflikts kopumā prasījis aptuveni 45 000 cilvēku dzīvības. Līdzīgi Turcijai, gan ASV, gan Eiropas Savienība (ES) PKK uzskata par teroristisku organizāciju.