LETA9 янв.

Irākas tiesa izdod orderi Trampa aizturēšanai

Irākas tiesa ceturtdien izdeva orderi ASV prezidenta Donalda Trampa aizturēšanai saistībā ar pirms gada notikušo Irānas ģenerāļa un Irākas šiītu paramilitārā grupējuma komandiera slepkavību.

Bagdādes izmeklēšanas tiesas tiesnesis izdevis aresta orderi atbilstoši Irākas krimināllikumam, teikts Irākas Augstākās Tieslietu padomes paziņojumā

"Saistībā ar šo noziegumu tiks turpinātas izmeklēšanas procedūras, lai noskaidrotu citus līdzzinātājus - vai tie būtu irākieši vai ārzemnieki," teikts paziņojumā.

Pirms dažām dienām Irāna vērsās Interpolā ar aicinājumu izdot Trampa starptautisko aresta orderi pirms gada pie Bagdādes lidostas notikušās slepkavības lietā.

2020.gada 3.janvārī ASV armija, izpildot Trampa rīkojumu, netālu no Bagdādes lidostas nogalināja Irānas ģenerāli Kasemu Soleimani, kas bija ieradies vizītē Irākā, un Irākas paramilitārā grupējuma "Hashd al-Shaabi" līdera vietnieku Abu Mahdi al Mohandesu.

Drona triecienā tik nogalināti vismaz astoņi cilvēki.

Soleimani bija Irānas bruņoto spēku elites vienības Kudsas spēku komandieris.

Viņš koordinēja Irānai lojālo bruņoto vienību aktivitātes Irākā un citās valstīs, cita starpā arī to operācijas pret džihādistu grupējumu "Islāma valsts".

Irānas prezidents Hasans Ruhani nodēvējis Soleimani par nacionālo varoni.

Soleimani pēc nogalināšanas ASV uzbrukumā reģionā kļuvis par leģendu.

Teherāna atriebs viņa slepkavību "īstajā laikā" un vienlaikus spers tiesiskus soļus pret Trampu un Pentagonu, sacīja Ruhani.