ЛатвияLETA2 июн.

Pie noslepkavot draudoša vīrieša Rēzeknē atrod revolveri un dažādas narkotiskās vielas

Aizvadītās nedēļas vidū pie kāda noslepkavot draudoša vīrieša Rēzeknē atrasts revolveris un dažādas narkotiskās vielas informēja Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte.

Trešdien, 26.maijā, Rēzeknes iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas, veicot operatīvos pasākumus saistībā ar draudiem izdarīt slepkavību un nodarīt smagas miesas bojājumus, Rēzeknē aizturēja 1982.gadā dzimušu vīrieti. Personas dzīvesvietā tika veikta kratīšana, kuras rezultātā tika izņemts revolveris, piecas dažāda kalibra šaujamieroču patronas, divi grami pulverveida vielas, kas visdrīzāk ir metamfetamīns. Tāpat atrasti trīs marihuānas augiem līdzīgi stādi, kas audzēti speciāli aprīkotā siltumnīcā, kā arī aptuveni viens grams izžāvētas augu izcelsmes vielas, kas, iespējams, ir marihuāna.

Lai noteiktu precīzu konfiscēto vielu daudzumu un sastāvu, nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes.

Aizturētā persona jau vairākkārt bija nonākusi policijas redzeslokā gan par analoģiskiem pārkāpumiem, gan par cita veida noziedzīgiem nodarījumiem.

Vīrietim draud kriminālatbildība saskaņā ar Krimināllikuma 132.pantu par draudiem izdarīt slepkavību vai nodarīt smagu miesas bojājumu, ja ir bijis pamats baidīties, ka šie draudi var tikt izpildīti, ar ko soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu. Tāpat kriminālprocess sākts saskaņā ar Krimināllikuma 233.panta 2.daļu par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas, ar ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.