LETA24 февр.

Maltā žurnālistes Karuanas-Galicijas slepkavībā aizdomās turamais atzinis vainu

Maltā viens no trim vīriešiem, kuri apsūdzēti par žurnālistes un blogeres Dafnes Karuanas-Galicijas slepkavību 2017.gada 16.oktobrī, šonedēļ atzinis vainu viņam izvirzītajās apsūdzībās.

Brāļi Alfreds un Džordžs Dedžordžo, kā arī Vinsents Muskats tika aizturēti 2017.gada decembrī. Viņi tika apsūdzēti spridzekļa izgatavošanā, žurnālistes nogalināšanā, dalībā organizētajā noziedzībā, un sprāgstvielu glabāšanā.

Pirmstiesas sēdē Muskata advokāts paziņoja, ka viņa klients vēlas atzīt vainu.

Jautāts, vai viņš atzīst vainu viņam izvirzītajās apsūdzībās, Muskats atbildēja apstiprinoši.

Tiesnese advokātam norādīja, ka apsūdzības ir smagas un var novest pie mūža ieslodzījuma. Taču Muskats atkārtoti paziņoja, ka atzīst vainu.

53 gadus vecā Karuana-Galicija, kura atspoguļoja tā dēvēto Panamas dokumentu skandālu un citas delikātas tēmas, tika nogalināta 2017.gada 16.oktobrī automašīnas sprādzienā netālu no savas mājas.

Karuana-Galicija bija starp Maltas ievērojamākajām personām, pateicoties daudz lasītam žurnālistes blogam, kurā viņa atmaskoja noziedzību un korupciju, vēršoties gan pret toreizējo premjeru Džozefu Muskatu, gan pret opozīcijas pārstāvjiem.

Žurnālistes dēli pēc viņas nāves pieprasīja premjerministra Muskata atkāpšanos, apsūdzot viņu nesodāmības kultūras radīšanā un Maltas pārvēršanā par "mafijas salu".

Pakļaujoties spiedienam saistībā ar pārmetumiem par žurnālistes slepkavības lietas izmeklēšanu, premjerministrs Muskats 2019.gada decembrī paziņoja, ka atkāpsies no amata.