ЛатвияLETA13 мая

Pie Čiekurkalna ūdenstorņa novietoti bišu stropi

SIA "Rīgas ūdens" apsaimniekotā ūdenstorņa teritorijā Gaujas ielā, Čiekurkalnā, izvietoti 20 bišu stropi informēja uzņēmuma pārstāvis Artūrs Mucenieks.

Pazīstamais pilsētvides bitenieks Uģis Mālnieks paudis prieku par ūdensapgādes uzņēmuma sniegto iespēju izvietot bišu stropus Čiekurkalna ūdenstorņa teritorijā, ar cerībām raugoties uz apjomīgu iespējamo pavasara medus ienesumu.

Rīgas dravnieks norādījis, ka bites pilsētvidē ir atbalstīts pasākums lielā daļā Eiropas pilsētu, turklāt esot pierādījies, ka bites cilvēkus neapdraud, un ir nozīmīga zaļā dzīvesveida sastāvdaļa pilsētvidē.

Šis ir kārtējais projekts, kuru īsteno bitenieks Mālnieks. Līdz šim uzņēmējs bišu stropus izvietojis uz Rātsnama terases, Dailes teātra jumta, Zviedrijas vēstniecības teritorijā, kā arī citviet Rīgā.

Bitenieks ir pateicīgs Rīgas pilsētas vadībai un SIA "Rīgas ūdens" par šī pavasara iespēju, norādot, ka Čiekurkalna apkārtne ir ļoti labvēlīga pavasara medus ienesumam. Pateicoties bitēm, Rīga ziedēs vēl košāk, jo bites ir brīnišķīgas augu apputeksnētājas, tātad arī pilsētniekiem būšot prieks.