ЛатвияLETA13 июн.

Valmierā pieejami divi dzeramā ūdens brīvkrāni

Valmierā patlaban pieejami divi dzeramā ūdens brīvkrāni Vecpuišu parkā un Valmieras muzeja Garšaugu dārzā, Pilskalna ielā 2, informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Tuvākajā laikā tiks uzstādīts trešais dzeramā ūdens brīvkrāns, kas atradīsies bērnu rotaļu laukumā Krāču ielā 4. Rudens pusē valmieriešiem kļūs pieejams ceturtais dzeramā ūdens brīvkrāns, kas atradīsies jaunajā sporta un aktīvās atpūtas parkā "Mežs".

Bieziņa stāstīja, ka uzstādītie dzeramā ūdens brīvkrāni ir pieslēgti pilsētas centralizētās ūdensapgādes sistēmai. Dzeramā ūdens resursu Valmieras pilsētas un tās aglomerācijas patērētāju vajadzībām SIA "Valmieras ūdens" iegūst no pazemes, izmantojot vidēji 110 metru dziļus artēziskos urbumus.

Laboratorija veic regulāru dzeramā ūdens monitoringu Valmieras pilsētā, un veiktās pārbaudes apliecina, ka centralizēti piegādātais dzeramais ūdens ir augstas kvalitātes bez specifiskas smaržas, krāsas un garšas. Tāpēc tas ir droši lietojams uzturā bez papildus filtrācijas un sagatavošanas, bet tieši no krāna, piebilda Bieziņa.

Informācija par aktuālajām dzeramā ūdens kvalitātes pārbaudēm pieejama SIA "Valmieras ūdens" mājaslapā.